Üsküdar Üniversitesi 'Atatürk' konulu 11 ebru çalışmasını sergiledi
Üsküdar Üniversitesi Atatürkün ölümünün 75inci yıldönümünde ebrulardan oluşan sergiyle Atatürkü andı. Ebru sanatçısı Hikmet Barutçugilin çalışmalarından oluşan 11 eser hafta boyunca Üsküdar Üniversitesinde sergilendi. Sergiye öğrencilerin ilgisi ise yoğundu.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75inci yılında Türkiye genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Üsküdar Üniversitesi de anlamlı bir sergiyle Atatürkü andı.
Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü tarafından oluşturulan sergide Türkiyenin en önemli ebru sanatçılarından Hikmet Barutçugilin birbirinden değerli Atatürk konulu ebru çalışmaları sergilendi.
Üsküdar Üniversitesi Kuzey Kampus Lobide hafta boyunca açık kalan sergi 11 çalışma yer aldı. Atatürk konulu çalışmalara öğrencilerin ilgisi ise yoğun oldu.