Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Edirne’de

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Edirne’de

Üsküdar Üniversitesi Hezarfen Gezi Kulübü ve Erasmus Uluslararası Öğrenciler Kulübünün düzenlediği iki farklı organizasyon ile Edirne'nin tarihi ve turistik mekânları ziyaret edildi. Öğrenciler Osmanlı'nın başkentlerinden biri olan Edirne'de keyifli anlar geçirdi.

Uluslararası öğrencilerin katıldığı gezide Sağlık Kültür ve Spor Direktörü Özcan Demir ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular, Hezarfen Gezi kulübünün düzenlediği gezide ise SKS Direktörlüğü Kulüplerden Sorumlu Yön. Yrd. Sadık Paksoy iştirak etti.

Şehrin lezzetlerini tattılar

Edirne’nin görülmeye değer güzelliklerini ziyaret eden öğrenciler, aynı zamanda şehrin yerel lezzetlerini de tatma fırsatı buldu.

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Edirne’de 2

Tarihi mekânlar gezildi

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Selimiye Cami, Arasta Çarşısı, Sultan 2. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Meriç Nehri, Eski (Ulu) Cami ve Üç Şerefeli Cami'yi ziyaret etti ve tarihleri hakkında bilgiler aldı.

Özellikle Mimar Sinan'ın ustalık eseri olarak nitelendirdiği Selimiye Cami'den çok etkilenen öğrenciler, şehrin birçok noktasında yer alan Osmanlı mimarisinin değerli yapıtlarını görme şansı yakaladı.

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Edirne’de 3

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Edirne’de 4
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)