Üsküdar’da Aşure günü
Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği Aşure dağıtımlarını sürdürüyor.
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü organize ettiği aşure dağıtım etkinliğinde öğrenciler akademik- idari personel ile esnaf ve vatandaşlara aşure dağıttı.
Üsküdar Üniversitesi öğrencileri Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği Aşure dağıtımlarını bu yıl da sürdürdü.
Hicri Muharrem Ayı'nın 10'uncu günü olan ve halk arasında aşure günü olarak ifade edilen günde öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü desteğiyle hazırladıkları aşureleri çok sayıda kişiye ikram etti.
Öğrenciler aşurelerden Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan da ikram etti.
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)