Facebook Pixel Code

Prof. Dr. İbrahim Özdemir: Türkiye’yi keşfedin


Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda düzenlenen Uluslararası Öğrencilerle Rektörlük Buluşması programında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özdemir, öğrencilerin soru ve sorunlarına cevap aradı.Türk öğrencilerle iletişime geçin

Yabancı öğrencilere Türkiye’yi keşfetmelerini öneren Özdemir, bunu yapmanın yollarından bir tanesi olarak Türk öğrencilerle kaynaşmalarını tavsiye etti.
Türk öğrencilerin utangaç oldukları kadar misafirperver olduklarından da bahseden Özdemir, “Türkiye’de bir yeri gezmeniz için kalacak yer gibi durumlarda masraf etmenize gerek kalmaz, Türk öğrenciler size kapılarını sonuna kadar açar” dedi.

Sizin bir göreviniz var

“Arkanızda aileniz ve ülkeniz var, sizler onlar için birer umutsunuz, sizin ailenize,  kendinize ve ait olduğunuz yere karşı sorumluluğunuz ve göreviniz var” diyen Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Prof. Dr. Mehmet Zelka ile ortak görüş olarak,  “her konuda bizimle iletişime geçebilir sorunlarınızı paylaşabilirsiniz” dedi.
Program soru - cevap şeklinde ilerlerken, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program son buldu.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)