Üsküdar Üniversitesinden Uludağ’a çıkartma
Uludağ Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile Psikoloji Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘Nöropsikiyatri ve Genetik Ulusal Öğrenci Sempozyumu’ Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sempozyuma Üsküdar Üniversitesinden akademisyenler de konuşmacı olarak katıldı.
Açılış konuşmasını Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Ulcay’ın yaptığı sempozyumda, Üsküdar Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk “Farmakogenetik ve Bireyselleşmiş Tıp: Üsküdar Üniversitesi Örneği” konulu kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.
Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan "Spor Genetiğinde Nörogenetik Biyobelirteçler" konulu konuşma yaparken, Yrd. Doç. Dr. Pınar Öz ‘Korku Belleği Travma ve Epigenetik’ konulu sunum yaptı.
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Araştırma Görevlisi Betül Eren Keskin de "Hesaplamalı Sinirbilim Uygulamaları" konulu bir konuşma gerçekleştirdi.
Akademisyenler ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda çok sayıda oturum gerçekleştirildi.
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)