7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), Ziraat Katılım ve Neova Sigorta işbirliği ile düzenlenen "7. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması"nın kazananları belli oldu. Kazananların ödülleri Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde teslim edildi. 

Bu yıl "Paylaşmak Güzeldir" temasıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 2

Festival "Paylaşmak" temalı yapıldı

Ödül töreninin açılış konuşmasını ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus yaptı. Konuşmasına projeye katkı sağlayan Üsküdar Üniversitesi’ne teşekkürlerini sunarak başlayan Çelikus dünyanın sorununun "paylaşamamak" olduğunu söyledi. Sinemayı çok önemsediklerine işaret eden Çelikus, "Paylaşmak güzel ama paylaşmak için de elimizde paylaşılacak şeylerin olması gerekiyor. Maddi olarak para veya mal lazım, manevi olarak da sevgiyi, acıyı, hüznü veya mutluluğu paylaşabiliriz. Zaten manevi paylaşımlarımızı yapsak, maddi paylaşımlarımızda kendiliğinden artacak." dedi.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 3

Ardından Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir söz aldı.

Ziraat Katılım olarak böyle bir etkinliğe sponsor olmanın yaşattığı mutluluğa dikkat çeken Özdemir,  kültür ve sanat alanının bir toplumun hayat damarlarından biri olduğuna dikkati çekti. Sinemanın ayrı bir öneme sahip olduğunu aktaran Özdemir şunları kaydetti.

"Bizim de bu sanatta söz sahibi olmamız lazım. Son zamanlarda bizi ifade edebilen yapımlar ortaya çıkmaya başladı. Bu ve bunun gibi yarışmalar güzel eserler yapan arkadaşlarımızın çıkmasına vesile olacaktır." ifadelerini kullandı.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 4

Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Koç ise yarışma sayesinde değerli işlerin ortaya çıktığını ve bu vesileyle birçok yeteneğin sektöre kazandırılacağını dile getirdi.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 5

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk da anlamlı bir yarışmaya ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarının altını çizerek, "Paylaşımla birlikte bizim kadim medeniyetimizde hep yoksullar sahiplenilmiştir. Şu anda ülkemizde bulunan Suriyelilerin sayısı 19 ilden daha kalabalık. Ne mutlu ki biz böyle yetiştik. İnşallah gelecek nesiller de bu bilinçle yetişecektir." şeklinde konuştu.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 6

Etkinlikte ayrıca ESDER Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çetin, Cem Karaca'nın emeği merkeze alan "Tamirci Çırağı" isimli şarkısını seslendirdi.

Müzik dinletisinin ardından dereceye giren filmlerin gösterimine geçildi.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 7

Daha önce "Hayatın Bir Parçasıdır; Esnaf", "Alınteri", "Çay ve Esnaf", "Gençlerimiz Üretiyor, Türkiye Kazanıyor", "Sevgi, Üretim, Paylaşım ve Kardeşlik Şehri; Beypazarı", "Patent, Marka, Tasarım ve Coğrafi İşaretler" temalarıyla düzenlenen yarışmada, "Birincilik Ödülü"nü "Bir Şey Yap Güzel Olsun" filmiyle Ömer Dişbudak aldı.

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 8

7. Altın Kepenk Film ödülleri Üsküdar Üniversitesinde sahiplerini buldu 9

Törende "İkincilik Ödülü"ne "Hayat Paylaşmaktır" filmiyle Arzu Özer layık görülürken, "Üçüncülük Ödülü" ise "Okul Yolu" filminin yönetmeni Pelin Uzun'a verildi.

Özer Kösemen'in "Hayat Güzeldir" filmiyle "Jüri Özel Ödülü" aldığı etkinlikte, "Hediye" filmiyle Orhan Kars ve "At Gitsin (mi?)" filmiyle Mertkan Morkoç'a "Mansiyon Ödülü" takdim edildi.

Yarışma sonucunda birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise 3 bin lira para ödülü verildi.

Sunuculuğunu Aynur Ayaz'ın yaptığı gecede jüri üyelerine de plaket sunuldu.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)