Savunma sporları profesyonelleri öğrencilerle buluştu

Savunma sporları profesyonelleri öğrencilerle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Öztek koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Mücadele Sporları Gösteri Programı’nda savunma sporları tanıtıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa alanında başarılı olan profesyoneller de katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi Emir Nebi1 Konferans Salonu’nda SKS Direktörlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Aikido, Karate, Judo, Kickboks ve Taekwondo gibi savunma sporlarının felsefesi ve teknikleri hakkında bilgiler verildi.

Profesyonel sporcular Galip Yalçınkaya, Ahmet Kösoğlu, Sinan Akar ve Mürsel Şahin’in de katıldığı programda Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Öztek’in gerçekleştirdiği sunum büyük ilgi gördü.

Yaklaşık 150 kişinin katıldığı programda öğrenciler, Aikido, Karate, Judo, Kickboks gibi branşlarda eğitim programları ve kursların açılması talebinde bulundu.

 Savunma sporları profesyonelleri öğrencilerle buluştu 2Savunma sporları profesyonelleri öğrencilerle buluştu 3                Savunma sporları profesyonelleri öğrencilerle buluştu 4                                                             
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)