GENCİZBİZ - Gençliğin başucu kitabı raflarda

ÖSS’yi kazandıran psikolog olarak tanınan Orhan Gümüşel, gençlere başucu olabilecek bir kitabı onlarla buluşturdu. Delikanlı, delişmen ve başı dumanlı gençlik konusunda yeni bir bakışa ihtiyacın olduğu bu dönemde kaleme aldığı kitabıyla Popüler Psikolojide önemli bir açığı kapatan Gümüşel, gençlerin gençlik döneminde karşılaşması muhtemel sorunları ele alıyor.

GENCİZBİZ - Gençliğin başucu kitabı raflarda

Kitapta, gençlerin psikolojik önceliklerinden sınav stresine, bağımlılıktan eğlence kültürüne, düşünce teknolojisinden medikal bakışa kadar birçok konularda çok önemli bilgiler yer alıyor. Kitap ebeveynler için de önemli bir kaynak…

GENCİZBİZ - Gençliğin başucu kitabı raflarda 2Gençlere, geleceklerinin temellerini attığı sancılı dönemde yol gösterecek, onlara rehberlik edecek önemli bir yapıt raflarda yerini aldı.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, kaleme aldığı “Genciz Biz” isimli kitabıyla gençlerin karşı karşıya kaldığı tüm sorunları ve sorunlarla başa çıkma yollarını anlattığı kitabını gençlerle buluşturdu.

Timaş Yayınları’ndan okurla buluşan kitabı kaleme alırken Gümüşel özellikle gençlerin yaşamları ile ilgili neden-sonuç analizlerini ortaya koyabilme gayretine itina gösterdiğini belirtti.

Gençler geleceklerini kurarken nelerle karşılaşıyor, bunları nasıl tanıyor ya da tanımıyor; sonuç olarak nasıl yaşıyor… gibi soruları biyopsikososyal özellikleri içeren multidisipliner bir yaklaşımla ele almaya çalıştığını vurgulayan Gümüşel, değişen yaşam stilleri ve standartları içinde yaşam kültürünün yeniden şekillenmesini ve insanın bu değişime adaptasyon çabasını açıklayabilmeyi amaçladığını dile getirdi.

Kitap; popüler psikolojide, delikanlı, delişmen ve başı dumanlı gençlik konusunda yeni bir bakışa ihtiyacın olduğu bir dönemde gençlere önemli bir kaynak olacak.

Gençlik çağı, gençlerin anlaşılma ihtiyacı ve özerkleşme çabası ile ebeveynin kontrolü kaybetme korkusu arasına sıkışmış bir çağ olarak ifade edilirken, anne babaların tutum hatalarıyla bu dönem daha da karmaşıklaşabiliyor. Kitap bu noktada ebeveynlere de rehber niteliğinde.

“Genciz Biz” kitabı, gençlerin psikolojik önceliklerinden sınav stresine, bağımlılıktan eğlence kültürüne, düşünce teknolojisinden medikal bakışa kadar önemli bir çok konuyu her yönüyle ele alıyor.