"Sarıçoban'a bir şans ver" dilerÜsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nihal Toros Ntapiapis öncülüğünde “Sarıçoban'a Bir Şans da Sen Ver” Sosyal Sorumluluk Projesi'ni başlatan Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya, Medya ve İletişim, ultrAslan UNI kulüpleri üyeleri Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine bağlı Sarıçoban Köyü İlköğretimokulu’nun ihtiyaçlarını karşıladı.

Türk Hava Yolları THY’nin sponsorluğunda başlayan proje kapsamında yaklaşık 2 ay önce bölgeye giden gönüllü öğrenciler Zehra Rümeysa Fidan, Elyesa Karatepe, Okan Alasarvaroğlu, Emre Polat Onur Göze ve Merve Nur Avcı, öncelikle okulun ihtiyaçlarını tespit etti. Ardından geçtiğimiz günlerde tekrar okula giden Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, okulun birçok ihtiyacını giderdi.

Hem okul hem de öğrenciler için çalışmalar yapan gönüllü grubu; okulun tamamını boyadı, sınıfta Atatürk Köşesi oluşturdu, sıra, masa gibi demirbaşları temin etti, okul bahçesine oyun parkı kurdu, tüm çocuklara giyim yardımında bulundu ve daha önce istemiş oldukları oyuncaklarını hediye etti.

Hayatlarında ilk kez kaydırak ve salıncakla tanışan, hayal ettikleri oyuncaklara kavuşan, kışlık mont ve botlara sahip olan minik öğrencilerin mutluluğunu gözlerinden okuyan okul öğretmeni yapılan çalışmayla ilgili olarak Üsküdar Üniversitesi'ne teşekkürlerini iletti.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)