Üsküdar Üniversitesinden Bağımlılık Dergisi

Üsküdar Üniversitesinden Bağımlılık DergisiÜsküdar Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisi “Current Addıctıon Research” ilk sayısını bilim dünyasına sundu. Türkçe ve İngilizce yayınları kabul edecek olan hakemli dergi yılda dört kez basılacak. Derginin ilk sayısında önemli araştırmalar bulunuyor.

Üsküdar Üniversitesi akademik yayınlarına bir yenisini daha ekledi.Üsküdar Üniversitesinden Bağımlılık Dergisi 2

Sosyal Bilimler, The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) Dergilerinden sonra şimdi de Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisi “Current Addıctıon Research” ni akademiye kazandırdı.

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz editörlüğünde çıkarılan dergi, alkol/madde ve davranışsal bağımlılıklar ile tedavileri konusunda günceli yakalamayı hedefliyor. Bu konularla ilgilenen klinisyenler ve sağlık profesyonelleri için açık erişimli ve herhangi bir yayın ücreti olmayan güncel bağımlılık araştırmaları kapsıyor.

İlk sayısını çıkan hakemli derginin kapsamını, madde ilişkili bağımlılıklar ve davranışsal bağımlılıklar üzerine genetik, nörobiyolojik, klinik ve psikolojik araştırmaları içeren bağımlılık pratiğindeki gelişmeler oluşturuyor.

Yılda 4 kez İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde çıkacak derginin ilk sayısında önemli araştırmalar bulunuyor.

- Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele çalışmaları                                                                                                          
- Bergen facebook kullanım bozukluğu ölçeğinin Türkçe formunun üniversite öğrencilerinde geçerlik ve güvenirlik çalışması                                                                                                                                                                                                        
- Özel bir psikiyatri hastanesinde yatarak tedavi gören hastalarda akut ajitasyon durumlarında uygulanan tedavi ve yaklaşımlar                                                                                                                            
- Alkol kullanım bozukluğunun genetiği gibi konulara ilk sayıda yer alan başlıklar.


Dergi PDF için:

https://currentaddiction.org/

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)