Sürdürülebilir kalkınmada eğitimin önemi

Sürdürülebilir kalkınmada eğitimin önemiÜsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Çiçek İtalya Venedik’te düzenlenen “Uluslararası sosyal bilimler, sanat iş ve eğitim konferansı” na katıldı. Çiçek, sürdürülebilir kalkınmada eğitim ve Türkiye’nin yol haritası konusuna ilişkin bilgiler verdi.

International Conference on Social Science, Arts, Business and Education’ temalı konferans 16-17 Ağustos tarihlerinde İtalya’ nın Venedik kentinde gerçekleştirildi.

Katılımın yoğun olduğu konferansa Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Çiçek de konuşmacı olarak katıldı.

Çiçek, Konferansta sürdürülebilir kalkınmada eğitim: Türkiye’nin yol haritası (Education for sustainable Development: A route Map for Turkey) hakkında sunum yaptı.

Sürdürebilir kalkınmanın her ülke için önem arz ettiğinin altını çizen Çiçek, okullarda verilen eğitimin toplumu doğru yönlendirebilirse kalkınmanın daha hızlı olacağı ve refah seviyesinin bu bağlamda artacağının önemine dikkat çekti.
Konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Çiçek, Üsküdar Üniversitesi hakkında da bilgiler verdi.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)