Üniversite adayları “Hayat Tercihtir” Buluşmalarında

Üniversite adayları “Hayat Tercihtir” Buluşmalarında

2017 Üniversite Tercih Dönemi'nde 21-23 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de gerçekleştirilen Educaturk Üniversite Tercih Fuarı, üniversiteler ile öğrencileri aynı çatı altında buluşturdu.

Üsküdar Üniversitesi'nden Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve TV Programcısı - Gazeteci Şaban Özdemir’in katılımıyla düzenlenen “Hayat Tercihtir” söyleşisinde ikili aday öğrencilerle tercih ve kariyer planlarına dair söyleşti.
Yüzlerce öğrencinin katıldığı söyleşiye öğrenciler akıllarında ne varsa ikiliye sorma şansı buldu.

Üniversite adayları “Hayat Tercihtir” Buluşmalarında 2

Yapılan soru-cevaptan sonra sahneyi Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) Üyesi, aynı zamanda da Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. Sevil Atasoy devraldı.
Atasoy, mesleğe nasıl başladığını ve yaşadığı zorlukları anlattı.


Üniversite adayları “Hayat Tercihtir” Buluşmalarında 3

‘Kusursuz Kariyer Yoktur’ isimli söyleşide Atasoy; “Benim gençlik zamanımda da üniversite sınavı tercihi vardı fakat bu kadar kapsamlı üniversiteler yoktu ve kimya okudum. Şimdi ise hayali mi gerçekleştirdim “Adli Bilimler” bölümünü açtım dedi.”Konuşmaların sonunda Tözeniş, Özdemir ve Atasoy’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)