Üsküdar Üniversitesi'nde 'Bilişimde Gelecek Yaklaşımı' Paneli

Bilişim Dünyasının önemli isimleri Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek Panelde buluşuyor. Türkiye’de bilişime yön veren TUBİTAK, MİCROSOFT, MYNET ve SHİFDELETE ‘in önemli isimleri, ‘Bilişimde Gelecek Yaklaşımı’ konulu panelde bilişimin Türkiye ve Dünyadaki gelişimini değerlendirecek.

Üsküdar Üniversitesi'nde 'Bilişimde Gelecek Yaklaşımı' Paneli

Teknolojiyi, davranış bilimleri ve ruh sağlığı ile birleştirerek “Düşünce Teknolojisi” alanında yapay zeka, avatar modelleme, beyin pili gibi önemli çalışmalara imza atan Üsküdar Üniversitesi, 08-14 Mart Bilişim Haftası etkinlikleri kapsamında "Bilişimde Gelecek Yaklaşımı" konulu paneli düzenleyecek.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın sağlıkta bilişimin öneminden bahsederek, davranış biliminde nöroteknoloji kavramını anlatacağı panelde Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt da değişen ihtiyaçlara ve beklentilere göre şekillenen “iletişim eyleminin” teknolojiden nasıl etkilendiğine değinecek. 

Moleküler Biyoloji ve Genetik dalında “Davranış Genetiği” eğitimi veren tek üniversite olma özelliğine sahip olan Üsküdar Üniversitesi, bu panelde Türkiye’de bilişimin nabzını tutan önemli isimleri misafir edecek. TUBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü Trend Analizi ve Teknoloji Yönetimi Bölüm Sorumlusu Sayın Dr. Zeki ERDEM, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi Selçuk Uzun, Mynet İş Geliştirme Direktörü Onur Çekmegil, Shiftdelete.net Editörü Tolga Küçükyılmaz panelde bir araya gelecek.

Bilişim ve teknolojinin önemine dikkat çekilecek panel, 13 Mart 2013 Çarşamba günü Saat: 13.00’de Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Panel, ilgilenen herkese açık olacak.

Tarih: 13 Mart 2013 Çarşamba

Yer: Üsküdar Üniversitesi, Altunizade Yerleşkesi, Nermin Tarhan Konferans Salonu

Saat: 13:00 - 15.30


Panel Akış Programı:

13.00-13.30 Karşılama, Kayıt ve İkram

13.30-13.40 Prof.Dr. Nevzat Tarhan - T.C. Üsküdar Üniversitesi / Rektör

13.40-13.50 Prof.Dr. İzzet Bozkurt - T.C. Üsküdar Üniversitesi / İletişim Fakültesi Dekanı

13.50-14.10 Dr. Zeki Erdem / TUBİTAK / Bilişim Teknolojileri Enstitüsü Trend Analizi ve Teknoloji Yönetimi Bölüm Sorumlusu

14.10-14.30 Selçuk Uzun / Microsoft Türkiye  / Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi

14.30-14.50 Onur Çekmegil / Mynet / İş Geliştirme Direktörü

14.50-15.10 Tolga Küçükyılmaz / Shiftdelete / Editör

15.10-15.30 Soru / Cevap

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Müge Alyu Yamaner / Üsküdar Üniversitesi
+90 216 400 22 22 - muge.alyuyamaner@uskudar.edu.tr