Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz Destanı Paneli'ne ev sahipliği yaptı

Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz Destanı Paneli'ne ev sahipliği yaptı

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Destanı ve Şehitleri Anma Paneli'nde, darbe girişiminin perde arkası ve FETÖ yapılanmasının gizli kalmış detayları ele alındı. Adaleti Savunanlar ve Stratejik Araştırma Merkezi (ASSAM), Ekol Grup ve Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen organizasyon Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke Emirnebi Konferans Salonu'nda yapıldı. 

ASSAM Genel Başkan Yardımcısı ve Emekli Albay Ersan Ergür'ün moderatörlüğünü yaptığı panele, 22. Dönem AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka konuşmacı olarak katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, tasması okyanus ötesine uzanan kişilerin ortaya çıkardığı bu güç durumun karşında birlik olan toplum, bunun üstesinden gelmeyi başardı, dedi.
Panelde ilk sözü alan Ersan Ergür, 15 Temmuz'un bir milletin ayaklarına vurulmak istenen prangadır diyerek 15 Temmuz'u organize edenlerin içimizde olduğunu vurguladı.

Ergür; "28 Şubat'ta 15 Temmuz'un temeli atıldı. Dindar ve muhafazakâr subaylar fişlendi. 28 Şubat'ı yapanlar, 15 Temmuz'u da yapanlardır. Bizler olaylara bakış açımızı değiştirmezsek, medyanın bize pompaladıkları dışında bir şey anlayamayız." dedi.
Panelist olarak söz alan Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt da Türk milletinin gelişmesinin Osmanlı'dan bu yana engellendiğine dikkat çekti.

Gülyurt: “Bu iman ile küfrün mücadelesidir”

Gülyurt; "Bu iş iman ve küfrün mücadelesidir. 1876'da İttihat ve Terakki'nin kurulmasıyla başlayan bir hadisedir. Türklerin hâkimiyetini kırmak için yapılmıştır. O zihniyet, o zamandan bu zamana kadar geldi. Batı kendi içimizden birisiyle bizi vurmak istedi, kendi içimizden biriyle bölmek istedi. 45 yıllık bir hazırlığın neticesinde 17-25 Aralık ve sonrasında 15 Temmuz gerçekleşti. Bunu, bizim en kutsalımız olan dinimizi kullanarak yaptılar. Bizim gibileri de kullandılar. 15 Temmuz ile beraber ordu içindeki kirlerden temizlenmeye başladı. Asıl amaç Türk milletinin dirilişini engellemektir. Hoca kılığındaki bu kişi siyonistler, ABD ve Avrupa tarafından kullanıldı." dedi.

15 Temmuz darbesini ekonomik açıdan değerlendiren Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka da ülkelerde darbe sonrası yaşanan ekonomik sıkıntılara vurgu yaptı.

Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz Destanı Paneli'ne ev sahipliği yaptı 2

Zelka: “Ülkenin potansiyelini aşağı çekmek istiyorlar”

Zelka; "Gelişmiş ülkelerin, gelişmişliklerini sürdürmek, ihtiyacından fazla ürettikleri malları satmak için pazar niteliğinde ülkelere ihtiyacı vardır. Dünya'daki toplan gelirin %25'ini alan ABD'nin her zaman pazar arayışı vardır. Pazar bulmak için bazı ülkelerde başa geçen liderleri destekler, ülkesini iyi yöneten liderleri de durdurur. Çünkü o liderler ülkesini pazar olmaktan çıkarır. Ülke içinde onlara bağlı olarak faaliyet gösteren gruplar sorunlar çıkarır ve darbeye uygun zemin yaratır. Bir bakarsın, darbe olmuştur ve onları istediği yönetim gelmiştir. ABD her zaman ülkelerin kendi menfaatlerine uygun gelişmiş seviyesinde kalmasını ister. Türkiye'nin gelişimi onları rahatsız etmiştir. Bir Müslüman ülkenin bu kadar gelişmesi, İslam âlemine liderlik edecek duruma gelmesi, onların istemediği bir durumdur. Ülkenin potansiyelini aşağıya çekmek istiyorlar. Dünya'da bir ülkede darbe olduysa arkasında her zaman ABD vardır. Ama ABD'nin yanında İngiltere de vardır. Bu darbe girişiminde CIA'in parmağı olduğu bilinmektedir. Darbe sonrasında ülkelerde iktisadi olarak düşüş olur ama diğer yandan da yeni zenginler türemeye başlar. Onlar yaşanan ekonomik sıkıntılardan faydalanan kişilerdir." dedi.

Etkinlik, katılımcılara federasyon başkanı Niyazi Kurt tarafından plaket takdimiyle sona erdi.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)