Türkiye-Azerbaycan Dev Kardeşlik Ve Candaşlık Projesi kapsamında Prof. Dr. İbrahim Öztek'e iki madalya

Türkiye-Azerbaycan Dev Kardeşlik Ve Candaşlık Projesi kapsamında Prof. Dr. İbrahim Öztek'e iki madalyaAzerbaycanlı muharip gaziler, 17-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da Muharip Gazilerin misafiri oldu. Türkiye - Azerbaycan Dev Kardeşlik ve Candaşlık Projesi kapsamında İstanbul’a gelen Azerbaycan Muharip Gazileri, İstanbul’un tarihi yerlerini, müzeleri ve bazı askeri birlikleri ziyaret ettiler. İstanbul Muharip Gaziler Derneği ve Kazım Karabekir Vakfı’nda yapılan iki ayrı törende Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Öztek’e iki madalya taktim edildi. 

Seferberlik ve savaş devlet hizmetleri ile Karabağ muharip gazi madalyaları, Emin Hesenli (Azerbaycan Terhis Olunmuş Harbçilerin Gençleri Maariflendirme İctimai Birliyi Başkanı), Muhammed Valiyev (Em.Gazi Binbaşı, Afganistan savaşı Muharip Gazileri ve şehitleri içtimai birliği başkanı) ile Mehdi Mehdiyev (Em. Gazi Alb., Karabağ Savaşı Muharip Gazileri ve şehitleri içtimai birliği başkanı) tarafından takdim edildi.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Öztek’e verilen madalyalar; Türkiye Azerbaycan arasında oluşturulan “Dev Kardeşlik ve Candaşlık Projesi”nin kurucu ve yürütücüsü olarak kültür, spor, tarih, sanat, strateji ve siyaset alanlarında vermiş olduğu hizmetler ile yazmış olduğu “Yüzüncü Yılında Ermeni Sorunu” ve “Hocalı Soykırımı” kitapları ile yıllardır Türkiye Azerbaycan ve uluslararası alanlarda sözde Ermeni soykırım yalanları ve Hocalı soykırımı konularında düzenlemiş olduğu konferanslar nedeni ile “Karabağ savaşı fedaisi” sıfatına layık görülerek verildi.

Aynı şekilde her iki ülke Silahlı Kuvvetler ve Muharip Gaziler birlikteliğine verdikleri yüksek katkılar nedeni ile Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı kurucularından Kıbrıs Gazisi Em. Tümgeneral Cumhur Evcil ile İstanbul Muharip Gaziler Derneği başkanı Kıbrıs Gazisi Em. Alb. Ahmet Kendigel’e de madalya taktim edildi.

Milliyet
 


 

29.05.2017 16:05

Paylaş: