TRT’nin başarılı ekran yüzü Fulin Arıkan Üsküdar Üniversitesinin konuğu oldu

TRT’nin başarılı ekran yüzü Fulin Arıkan Üsküdar Üniversitesinin konuğu oldu

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ÜSEM tarafından düzenlenen Spikerlik-Sunuculuk ve Diksiyon-Fonetik Eğitim Programı, bu hafta çok önemli bir ismi ağırladı. TRT Spikeri Fulin Arıkan, eğitim programına konuk eğitmen olarak katıldı ve 27 yıla dayanan tecrübelerini mesleğe aday kursiyerle paylaştı. 

TRT’nin başarılı ekran yüzü Fulin Arıkan Üsküdar Üniversitesinin konuğu oldu 2Programın baş eğitmenleri TRT Eski Baş spikeri ve Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emin Baykırkık ile Haber Spikeri ve Sunucu Seyhan Karaman'ın davetiyle programa dahil olan Arıkan'ın deneyimleri ilgiyle dinlendi.

Yaklaşık 2 saat süren sunumun öncesinde, mesleğe adım atış hikâyesini anlatan Fulin Arıkan, aslında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu ancak Türkçesinin düzgün ve diksiyonunun akıcı olması nedeniyle öğretmenleri tarafından spikerliğe teşvik edildiğini ve TRT'nin açtığını sınavlarda başarılı olarak, mesleğe adım attığını söyledi.

TRT ekranlarında uzun yıllar boyunca haber spikerliği yapan Arıkan, edindiği bilgi birikimini kendisinin hazırlayıp sunduğu ve TRT Haber ekranlarında yayınlanan Hayat Tadında programında paylaştığını da belirtti.

Arıkan, eğitim sunumunda ağırlıklı olarak; etkili iletişim yolları, ikili iletişim, iletişimin kuralları, topluluk karşısında konuşma, nefesi doğru kullanma teknikleri, heyecanı yenme ve tokalaşma gibi konularda bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Eğitimin ardından, program eğitmenleri Emin Baykırkık ve Seyhan Karaman katılımından dolayı Fulin Arıkan'a bir teşekkür belgesi takdim etti.


 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)