Bilim ve Fikir Festivalinde ön değerlendirmeler başladı

Bilim ve Fikir Festivalinde ön değerlendirmeler başladı 

Öğrencilerin kişisel, duygusal ve düşünsel gelişimi ile uğraşan öğretmen, idareci, psikolojik danışmanların ve en önemlisi geleceğin sahibi olan gençlerin güncel yaşamın içinde yer almalarını, farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmalarını, özgün fikir ve proje çalışmalarını toplumla paylaşabilmelerini hedefleyen Bilim ve Fikir Festivali için geri sayım devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivale katılmak için, çok sayıda proje başvuru yaptı. 
 
Yapılan başvurular için ön değerlendirmeler geçtiğimiz günlerde başladı.

Festivale İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel tüm eğitim kurumlarındaki 9-10-11-12. sınıf öğrencileri çok sayıda projeyle festivale katılım sağladı.

Gençlerimizi hayatı kolaylaştırmak için gözlemlemeye, düşünmeye ve “icat çıkarmaya” yönlendiren özgün projelerin yarışacağı Üsküdar Üniversitesi Bilim ve Fikir Festivali’ne bu sene Sağlık & Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki kategoride değerlendiriliyor.

Oluşturulan bilim kurulu, panelistler ve Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri tüm başvuruları tek tek, titizlikle değerlendiriyor ve projeler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Projeler; Özgünlük, Yöntem ve Yapılabilirlik, Yaygın Etki kriterleri doğrultusunda, her bir kriter için 10 puan verilerek değerlendiriliyor.

Yapılacak değerlendirmeler sonunda, her kategoride 1. olan projeye 6.000 TL, 2. olan projeye 4.000 TL, 3. olan projeye ise 2.000 TL para ödülü verilecek.

Proje değerlendirme ve ödül töreni 13-14 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Üsküdar Üniversitesi & İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen Üsküdar Üniversitesi 4. Bilim ve Fikir Festivali'yle ilgili tüm gelişmeler www.bilimvefikirfestivali.com adresinden takip edilebilir.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)