Marka Sohbetleri’nin konuğu gazeteci Kadir Çelik’ti

Marka Sohbetleri’nin konuğu gazeteci Kadir Çelik’ti

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü tarafından organize edilen Marka Konuşuyoruz etkinliğinin bu haftaki konuğu televizyon haberciliğinin duayen isimlerinden biri olan Kadir Çelik'ti. Uzun yıllar boyunca hazırlayıp sunduğu Objektif programıyla tanınan Çelik, İletişim Fakültesi öğrencileriyle yaklaşık 27 yıla dayanan mesleki tecrübelerini paylaştı, merak edilen sorulara cevap verdi.

1977 yılında Hürriyet gazetesinde başladığı basın meslek kariyerini daha sonra televizyon haberciliğine taşıyan Kadir Çelik; TRT, Star TV, Kanal 6, Show TV, Fox TV ve Beyaz TV'de hazırladığı özel haber programlarıyla biliniyor.

Merak edin, soru sorun

İş hayatı boyunca yaklaşık 500 televizyon programına imza attığını belirten Çelik, habercilik mesleğinde; merak etmenin, soru sormanın ve kararlı olmanın önemli olduğunu söyledi.

Çelik; "Meslekteki en önemli kural 5N1K Kuralı'dır. Merak etmek ve soru sormak çok önemlidir. Ama bunun yanında çok önemli bir kural daha vardır, o da saygı. İletişim göz göze geldiğiniz an başlar. Gözler konuşur. Saygı en önemli şeydir. Saygı gösterdikten sonra çözülmeyecek sorun yoktur. İnsanları yargılamak en kolay şeydir. Tamamen tanımak diye bir şey yoktur. Karşı tarafı kendini gösterdiği kadar tanıyabilirsiniz." dedi.

Keyifli bir sohbet ortamında geçen etkinliğin ardından, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı katılımından dolayı Kadir Çelik'e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Marka Sohbetleri’nin konuğu gazeteci Kadir Çelik’ti 2
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)