Geleceğin bilim insanları Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti

Geleceğin bilim insanları Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti

Üsküdar Üniversitesi'yle İstanbul Çağrıbey Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, lisenin 10. ve 11. sınıfta okuyan yaklaşık 50 kişilik proje grubu öğrencileri Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere, ileri robot teknolojisiyle ilgili özel bir sunum yapıldı ve Üsküdar Üniversitesi'nin bölümleri, öğrencilerine sunduğu olanaklar ve burslarla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ihab Abdalla Ibrahim Mohamed Elaff yaptığı teknoloji sunumunda, proje grubu öğrencilerine; kendi geliştirdiği uzaktan kumandalı sualtı aracı Pinky'yi tanıttı ve robot teknolojisi, yazılım geliştirilmesi ve kod yazımı hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Geleceğin bilim insanları Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti 2Öğrenciler, soru-cevap bölümünde gelecekteki projeleriyle ilgili olarak Elaff'tan görüş ve önerilerini aldı ve destek istedi.

Elaff'ın geliştirdiği robotun çalışmasını ilgiyle izleyen öğrenciler, robotun çalışma sistemi ve yazılımıyla ilgili çok sayıda soru yöneltti.

Sunumun ardından Üsküdar Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde yer alan birimleri ziyaret eden Çağrıbey Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversiteyi yakından tanıma şansı yakaladı.

Ziyaretin son bölümünde Klinik Farmakogenetik Laboratuvarı, İleri Toksikoloji Analiz Laboratuvarı ve Kişiye Özel Tedavi Araştırma ve Uygulama Merkezi KİMER'i ziyaret eden Çağrı Bey Anadolu Lisesi öğrencilerine, laboratuvarda yapılan çalışma ve araştırmalar hakkında bilgi verildi.

Geleceğin bilim insanları Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti 3
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)