Facebook Pixel Code

Rektör ile buluşmalar başladı

Eğitimde, multidisipliner ve tematik anlayışın yanında birçok alanda da yeniliklerin öncüsü olan Üsküdar Üniversitesi, bu yaklaşımını her alanda sürdürüyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’de yapılmayanı yaparak ayda bir kez öğrencileriyle bir araya geliyor. Tarhan ve beraberindeki öğretim üyeleri, öğrencilerden gelen istek, ihtiyaç ve beklentilerini bire bir dinliyor.

Rektör ile buluşmalar başladı

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, eğitimdeki özgün ve yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Muldisipliner yaklaşımlarıyla eğitime başladığı günden buyana çok konuşulan ve sık sık ziyaret edilen Üniversite, yeni uygulamasıyla da farklılığını gösteriyor.

Rektör ile buluşmalar başladı 2

Sokratik sorgulama anlayışından yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, ayda bir kez öğrencileri ile Rektörü bir araya getiriyor. “Rektörle Buluşmalar” başlığı altında gerçekleştirilen bu etkinliklerin ilki yapıldı.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmanın ilkine ilgi yoğundu. Çok sayıda öğrenci Rektör Tarhan ile bir araya geldi.

Rektör ile buluşmalar başladı 3

Konuşmasına;

“Burada Soktarik sorgulama yapılır. Her türlü soruyu çekinmeden bana ve diğer hocalarınıza yöneltebilirsiniz. Burada eşitlik ilkesi var. Hoca ve öğrenci ilişkisini kapının arkasında bırakalım ve her türlü istek, beklenti, talep ve sorunlarınızı bizimle paylaşın”

Diye başlayan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğretim üyeleriyle öğrencilerden gelen her türlü soruyu tek tek dinledi, her birine de içtenlikle cevap verdi.

Üniversitenin sunduğu sosyal, kültürel ve eğitim alalındaki imkânları ile ileriye dönük projelere kadar birçok konunun ele alındığı buluşmadan öğrenciler görüşmeden memnun ayrıldı.

Biz bir büyük aileyiz, hep birlikte büyüyecek ve güzel işlere yine hep birlikte imza atacağız diyen Rektör Tarhan, ikinci buluşmasını bir ay sonra öğrencilerle gerçekleştirecek.