Rehber Öğretmenler Üsküdar Üniversitesi’nde

İstanbul’un Kartal ve Adalar İlçelerinde görev yapan Rehber Öğretmenler, Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen eğitime katıldı. Üniversiteyi yakından görme imkanı bulan yaklaşık 100 öğretmen, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in verdiği eğitime katıldı.

Rehber Öğretmenler Üsküdar Üniversitesi’nde

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nin şimdiki ziyaretçileri rehber öğretmenler oldu.

Yaklaşık 100 öğretmen, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul Kartal Rehberlik Araştırma Merkezi’nin organize ettiği eğitim için Üsküdar Üniversitesi’ne geldi.

Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim öncesi öğretmenler üniversite binasını gezdi. Sınıf, laboratuvar ve araştırma merkezlerini tek tek gezen öğretmenler, yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Rehber Öğretmenler Üsküdar Üniversitesi’nde 2

Gezinin ardından öğretmenler Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in vereceği eğitim için Konferans Salonu’na alındı. Burada öğretmenleri Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan karşıladı. Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Tarhan, bireylerin gelişiminde, geleceğin inşasında öğretmenlere büyük görevler düştüğünü hatırlattı.

Daha sonra kürsüye Kartal Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Mehmet Ali Akın geldi. Akın kendi alanlarıyla özdeşleşen bir üniversitede olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken Rektör Tarhan ve ekibine teşekkür etti.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel öğretmenlere “Kişilik Gelişimi Patolojilerinde Çocuk ve Ergenlerde Çalışma” başlığıyla bir sunum yaptı. Gezi ve eğitimden çok etkilendiklerini ifade eden öğretmenler yemeğin ardından üniversiteden ayrıldı.