Facebook Pixel Code

Dünyanın nitelikli öğrencileri Üsküdar dedi…

ABD, Almanya, Fransa…gibi ülkelerde eğitim veren dünyanın saygın üniversitelerinden mezun lisans öğrencileri, yüksek lisans eğitiminde Üsküdar Üniversitesi dedi. İlk dönem 2 programa öğrenci alan üniversiteyi Türkiye’nin saygın üniversitelerinden mezun öğrenciler de tercih etti.

Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi kimliğiyle yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, ilk yılda dünyaca tercih edilen üniversite oldu.

İlk yılda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi olmak üzere 3 fakülte, bir de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’yla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, nitelikli ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle yeni yıla başladı.

NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezleri ve laboratuvarlarıyla eğitimde bilim üretmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi, oluşturduğu akademik kadrosuyla yüksek lisans öğrencilerinin tercihi oldu.

Yüksek Lisans eğitiminde ilk döneme Uygulamalı Psikoloji ve Klinik Psikoloji programlarıyla eğitime başlayan Üniversiteyi dünyanın önemli üniversitelerinden mezun lisans öğrencileri tercih etti. ABD’den Fransa’ya, Almanya’da Saraybosna’ya kadar önemli ülkelerin nitelikli üniversitelerinden mezun öğrencilerin tercihi Üsküdar Üniversitesi oldu.

Uygulamalı Psikoloji ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarına sınav ve mülakatla öğrenci aldıklarını ifade eden İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi dekanı, Sosyal Bilimlere Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, tercihlerini nitelikli öğrencilerden yana kullandıklarını söyledi. 

Enstitüde oldukça zengin bir öğretim kadrosuna sahip olduklarına dikkat çeken Ömerustaoğlu, 15 Ekim’de derslere başladıklarını kaydetti. Programlarda uygulamaya yönelik eğitimi öne çıkaracaklarının da altını çizen Ömerustaoğlu, dünyanın saygın üniversitesinden mezun nitelikli lisans öğrencilerinin kendilerini tercih etmelerinin Türkiye için gurur verici olduğunu söyledi.

Ömerustaoğlu dünya standartlarını hedef alan bilgi, beceri ve yetkinlik ilkelerini benimsediklerini, bu yönde bir eğitim modeli hazırladıklarını kaydetti.