Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Dr.Öğr. Üyesi Hale YAYLALI

İF / Radyo Televizyon ve Sinema

hale.yaylaliuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan Dr.Öğr. Üyesi Hale Yaylalı, yüksek lisansını 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema Bilim dalında tamamlamıştır. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Radyo-Televizyon Bilim Dalı’ndan, “Kamusal Alan Olarak Televizyonun Kullanımı ve Demokrasi” başlıklı tezle doktor ünvanı alan Yaylalı, ulusal medyada çeşitli görevler üstlenmiştir.

1996-2007 yılları arasında Hürriyet Dergi Grubu ve Doğan Burda’da çalışmış; House Art+Decor , Brava Casa dergileri yazı işlerinde muhabir ve editör olarak, Country Homes, Elele, Elle Decor dergilerinde ise yazı işleri müdürü olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2007-2008 yılları arasında Koleksiyon firmasında marka iletişim müdürü olarak çalışmıştır.

2007 yılından itibaren Arel Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan Hale Yaylalı, aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2010-2013 yılları arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim üyesi, dekan yardımcısı ve Radyo-Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2013-2015 yılları arasında Gelişim Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenen Yaylalı, halen Üsküdar Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunulan çeşitli bildiri, makale ve dergi yazıları bulunan Dr.Öğr. Üyesi Hale Yaylalı’nın akademik çalışma alanları arasında kamusal alan ve medya, haber / habercilik ve kamu hizmeti yayıncılığı gibi konular yer almaktadır.