Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Prof.Dr. Gökhan APAYDIN

MDBF / Elektronik Mühendisliği

gokhan.apaydinuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Prof. Dr. Gökhan Apaydın, 1978 yılında Ankara’da doğdu. Lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarını, sırasıyla 2001, 2003 ve 2007 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı.

2001–2005 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, 2005–2010 yılları arasında İsviçre, Zürih Teknik Üniversitesi’ne bağlı Araştırma Geliştirme Bölümünde Proje Mühendisi olarak çalıştı.

Dr. Gökhan Apaydın, 2015 yılında elektromanyetik hesaplama alanında yapmış olduğu çalışmalar kapsamında İllinois Üniversitesi’ne (University of Illinois at Urbana-Champaign) Prof. Dr. Weng Cho Chew tarafından misafir öğretim üyesi olarak davet edilerek çalışmalar yürütmüştür.

İlgi ve uzmanlık alanları arasında Elektromanyetik Problemlerin Sayısal Modellenmesi, Hesaplamalı Elektromanyetik, Elektromanyetik Yayınım sayılabilir. IEEE kıdemli üyesi (Senior Member) olan Dr. Apaydın’ın Uluslararası Atıf Endeksleri kapsamındaki dergilerde basılmış 44 makalesine 200’ün üzerinde atıf yapılmıştır. Ayrıca ulusal ve uluslararası hakemli konferans ve sempozyumlarda 32 bildirisi, İngilizce basılmış 2 kitabı mevcuttur. Prof. Dr. Levent Sevgi ile birlikte hazırladığı “Radio Wave Propagation and Parabolic Equation Modeling” isimli yeni kitabı uluslararası tanınmış yayınevlerinden IEEE PRESS – JOHN WILEY tarafından 2017 Kasım ayından basılmıştır.