Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Doç.Dr. Belkıs ATASEVER ARSLAN

SHMYO / Elektronörofizyoloji / MDBF / Moleküler Biyoloji ve Genetik - Bölüm Başkanı

belkis.arslanuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Doç.Dr. Belkıs Atasever Arslan 1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümü bitirdi. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalında 2004 yılında yüksek lisans derecesini, 2008 yılında doktora derecesini aldı.

2009 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından Türkiye’de doktora sonrası araştırmacı bursu kazanan 3 araştırmacıdan biridir. Aynı yıl Tübitak tarafından da burs kazanmış ve Sabancı Üniversitesi, Biyolojik Bilimler ve Biyomühendislik programında 3 yıl post doktora yapmıştır.

Üsküdar Üniversitesi’nde 2012 yılında yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamıştır. 2018 yılında Tıp-Fizyoloji alanında Doçent ünvanı almıştır. Üsküdar Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne Doçent olarak atanmıştır. 2019 yılında University of Illinois at Chicago, Tıp Fakültesi, Anatomi ve Hücre Biyolojisi bölümüne, Adjunct Associate Professor olarak atanmıştır.Uluslararası ve ulusal çeşitli patent başvuruları bulunmaktadır. Hücre fizyolojisi ve sinyal transdüksiyonu konularında çalışmalar yapmaktadır.

Evli ve bir kız çocuğu annesidir.