Almanya Fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi
Yaşadıkları ülkelerde üniversite okuma şansını kaçıran ve Türkiyede eğitim almak isteyen Almanyadaki Türk öğrenciler, Berlin ve Kölnde düzenlenen Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarında buluştu. 3ü devlet toplam 15 üniversitenin katıldığı fuarda Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanının Türkiyenin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversitesine öğrenci ve velilerin ilgisi yoğun oldu.
Almanyada yaşayan Türk öğrenci ve velileri 9-10 Kasımda Berlin ve Kölnde düzenlenen 2inci Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarına akın etti.
3ü devlet olmak üzere toplam 15 üniversitenin katıldığı fuarı yaklaşık bin 500 civarında öğrenci ve veli ziyaret etti.
2 gün süren fuara Davranış Bilimleri ve Sağlığı alanında Türkiyenin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi de katıldı. Üniversiteyi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ile Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular öğrenci ve velilerle görüştü.
Almanyada üniversite olarak memnuniyetle karşılandıklarını ifade eden Prof. Dr. Konuk, eğitim göremeyen öğrencilerin Türkiyede çok okumak istediklerini dile getirdi.
Öğrencilerin kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini de sözlerine ekleyen Konuk, Üsküdarda okuma yolunun tüm öğrencilere açık olduğunu kaydetti.