‘Beyin’ yine sahnede!
Sinir bilimle uğraşan Neurofilik topluluğu ve Sahnedeki Beyin ekibi, Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Kuleli Salonu'nda düzenlenen etkinlikte; çocuklara beyin hakkında sunumlar yaptı, onlarla birlikte gerçek beyni kesip, parçalarını inceledi ve hazırlanan oyunla beyin ameliyatı yaptı.
Beyni gerçek bir oyun ortamında sevdirmeyi amaç edinen grup ayrıca çocuklar birlikte beynin parçalarını boyadı, beyin monopolisi oynadı ve etkinlik sonunda düzenlenen yarışmayla atölye çalışması boyunca öğrendiklerini sınama şansı yakaladı.
Neurofilik Topluluğu ve Sahnedeki Beyin ekibi ilerleyen dönemde Üsküdar Üniversitesi bünyesinde benzeri çalışmalara imza atmak için şimdiden çalışmalara başladı.
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)