Prof. Dr. Sinan Canan: "Fabrika ayarlarımızda dinimizi görmemiz mümkün"
![Prof. Dr. Sinan Canan: Prof. Dr. Sinan Canan:](https://cdn.uskudar.edu.tr/uploads/images/2016/12/26/800/uskudar-universitesi-beyin-sinan-canan-02.jpg)
![Prof. Dr. Sinan Canan: Prof. Dr. Sinan Canan:](https://cdn.uskudar.edu.tr/uploads/images/2016/12/26/800/uskudar-universitesi-beyin-sinan-canan-01.jpg)
Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe ilgi büyük oldu.
Son yıllardaki bilimsel çalışmalarını, sinir sisteminde kaotik ve fraktal özellikler konularında yoğunlaştıran Canan, bu konferansında ağırlıklı olarak beyin ve hafıza konusuna değindi.
Canan: "Beyin dünyada ki en karmaşık şeydir. Şöyle ki; çok uzun zamandır üzerinde çalışılmasına rağmen hala bilinmeyen yerleri var. Örneğin hafıza… Hafızanın beynin neresinde olduğu hala bilinmiyor. Belki de dışarıda bir yerlerdedir. Şu an bilemiyoruz." dedi.
Sağ ve sol beyin arasındaki iş bölümlerinden, çalışma sistemlerinden bahseden Prof. Dr. Sinan Canan, fabrika ayarlarımızda dinimizi görmenin mümkün olduğunu, ibadetlerimizin beynimizde ve vücudumuzda farklı karşılıkları olduğunu da sözlerine ekledi.
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)