Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Dr.Öğr. Üyesi Hasan ÇİÇEK

MDBF / Endüstri Mühendisliği - Bölüm Başkanı

hasan.cicekuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Dr.Öğr. Üyesi Hasan ÇİÇEK   Adıyaman’ ın Gerger ilçesinde doğdu. Adana’ da Cumhuriyet Orta Okulu ve Karşıyaka Lisesinden mezun oldu.  Yurt dışında devlet adına okumak için Türkiye genelinde yapılan sınavda ilk 50 öğrenci arasına girerek İngiltere ‘ de okumak üzere burs kazandı. 1978 yılında  İngiltere' ye gitti.. İngiltere de sırası ile İngilizce dil eğitimi , A Level ( bizdeki FKB) eğitimi aldı daha sonra  Leeds Üniversitesinde Tekstil Mühendisliği ( BSc Honours) ve aynı üniversite de  Computer Simulation Of Melt Spinning konusunda doktorasını  (PhD) tamamlayarak  1987  yılında Türkiye' ye  döndü.

 Sabancı Holding' in en büyük şirketlerinden  KORDSA  A.Ş. (İzmit ) de Ar-Ge mühendisi olarak iş hayatına  başladı. 1991 yılında  Sabancı Holding’ in en  büyük şirketlerinden biri olan SASA A.Ş. ye ( Adana ) geçerek  Yönetim Sistemlerinin  kurulması, uygulanması ve sürekliğinin sağlanmasında   tepe yöneticisi olarak görev aldı.

Daha sonra o yıllarda Türkiye’ nin  en büyük tekstil firmalarından biri olan BERDAN TEKSTİL de ( Mersin )Kalite Sistemleri Koordinatörü olarak görev aldı  bu firmada  yönetim sistemlerinin kurulması, uygulanması ve devamlılığının sağlanmasında üst düzey yönetici olarak görev üstlendi.

SASA A.Ş. ve BERDAN TEKSTİL’ de  görev yaparken Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Part-Time  öğretim üyeliği yaptı. Çukurova Üniversitesinde yüksek lisans öğrencilerine  Kalite  Sistemleri ve Simulasyon  konularında İngilizce dersler verdi ve tez çalışmalarını yönetti.

1996 yılında Lider Eğitim Danışmanlık şirketini kurarak firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetleri  vermeye başladı. 

Dr.Öğr. Üyesi Hasan ÇİÇEK Lider Eğitim Danışmanlık şirketi ile  100 den fazla  firmaya   ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, İSG ve  İnsan Kaynakları Yönetimi  sistemlerinin kurulması ve devamlılığının sağlanması konularında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bu firmalar arasında Bossa TAŞ (Sabancı Holding), KİPAŞ Mensucat,  KİPAŞ Denim (KİPAŞ Holding- K. Maraş) -ATT Tekstil, ATK Tekstil ( Çerkezköy- ATK Grubu)  AYKA Grubu- Çorlu/İstanbul   ,-Mogul Tekstil- G. Antep , Derince Devlet Hastanesi gibi ülkemizin değerli büyük kuruluşları var.

Dr.Öğr. Üyesi Hasan ÇİÇEK çok iyi derece de İngilizce ve biraz Almanca bilmektedir.

Yönetim sistemleri konularında bir çok dergi ve gazetede yazıları yayınlandı. Bu konularda ülkemizde düzenlenen bir çok panele konuşmacı olarak katıldı.

Uzmanlık ve çalışma alanları :Fabrika Organizasyonu , Toplam Kalite Yönetimi, Yönetim Sistemleri, Kalite Kontrol, Üretim Planlama, Stratejik Planlama, İletişim, İnsan Kaynakları Yönetimi , Performans değerlendirme, Etkin takım çalışması