360 sanal tur

Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı Yayınlar ve Tezler

  • Yayınlar ve Tezler

TEZLER

SULEYMANOVA N., "Reaksiyon sisteminde çözünmüş oksijen kontrolü için ileri kontrol tekniklerinin geliştirilmesi" (2023) (DR. ÖĞR. ÜYESİ BETÜL GÜRÜNLÜ)

ASADOV S., "Şebin cevizinin farklı kısımlarından gümüş nanoparçacık sentezi, antioksidan, antibakteriyel ve fotokatalitik aktiviteleri" (2023) (DR. ÖĞR. ÜYESİ BETÜL GÜRÜNLÜ)

VALIZADA J., "Tarhun (Artemisia dranculus) bitkisinden gümüş nanoparçacık sentezi, antioksidan, antibakteriyel ve fotokatalitik aktivitelerinin belirlenmesi" (2023) (DR. ÖĞR. ÜYESİ BETÜL GÜRÜNLÜ)

ÜNAL D., "Cornus mas ve Rubus sanctus meyvelerinin insan florasındaki etkilerinin fermantasyon yöntemi ile incelenmesi" (2022) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

ALKİLANİ S., "Beta-talasemi hastalığının Türk popülasyonundaki β-globin genindeki substitusyon mutasyonlarının in silico analizi" (2022) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

BALDIK K., "Depresyon tedavisinde in silico yeni aday MAO inhibitörü tasarımı" (2022) (DOÇ. DR. VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

ÖREN E., "Su ve etanol ile elde edilen Çin ve Siirt propolis ekstraklarının LC-MS/MS ile karakterizasyonu, antioksidan ve diyabet üzerine etkilerinin belirlenmesi" (2022) (DR. ÖĞR. ÜYESİ SALİH TUNCAY; DOÇ. DR. MESUT KARAHAN)

BİLGİN R., "Alzheimer hastalığıyla ilişkilendirilen NAE1 ve APBB1 genlerindeki yanlış anlamlı SNP'lerin in siliko analizi" (2021) (DOÇ. DR. MESUT KARAHAN; DR. ÖĞR. ÜYESİ TUĞBA KAMAN)

DALYANCI A., "Lupeol, lupenone ve türevlerinin Alzheimer hastalığında beta secretase 1 (BACE 1) inhibitör aktivitelerinin hesaplamalı kimya yöntemi ile incelenmesi" (2021) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

ÖZEN F., "Alzheimer ve MS hastalıklarında DNA metilasyon ve gen ekspresyon verileri incelenerek ortak mekanizma belirlenmesi" (2021) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

KIZILPINAR E., "Alzheimer hastalığında yeni aday asetilkolinesteraz inhibitör bileşiklerinin aktivitesinin teorik yöntemler ile tespit edilmesi" (2021) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

FETTAHOĞLU B., "Vitis labrusca L. Vaccinium myrtillus L. meyvelerinin laktofermente ekstresinin bağırsak sağlığı üzerine etkisi" (2021) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

AKAGÜNDÜZ D., "Mikrobiyal elektrokimyasal hücrelerde psikoaktif ilaçların elektrik ve hidrojen üretimi üzerine etkileri" (2020) (PROF. DR. TUNÇ ÇATAL)

ÖLÜÇ İ.B., "Fındık bitkisinin antioksidan aktivitesinin hesaplamalı kimya yöntemleri ile tespit edilmesi" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

DEMİR B., "Şizofreni, bipolar bozukluk ve depresyon hastalık proteinlerinde yeniden pozisyonlama yöntemiyle aday etken moleküllerinin belirlenmesi" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

KAYA C., "PAR1 ve PAR4 genleri ile antikoagülan ilaç etkileşimlerinin kenetlenme yöntemi incelenmesi ve olası daha aktif ilaç moleküllerinin tasarımının yapılması" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

KORKMAZ İ., "Serebral palsi, adrenolökodistrofi ve parkinson hastalıklarının ortak genetik mekanizmalarının biyoinformatik yaklaşımı ile incelenmesi" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

CEBECİOĞLU R.E., "Mikrobiyal elektrokimyasal hücrelerde reaktif sarı 145 ve ponceau s boyalarının renk giderimi" (2020) (PROF. DR. TUNÇ ÇATAL)

ZELKA M.K., "Hesaplamalı sistem biyolojisi yaklaşımı kullanılarak inflamatuvar bağırsak hastalıkları ve kolorektal kanser hastalıklarının ilişkilerinin incelenmesi" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ TUBA SEVİMOĞLU)

TURAN S.N., "DMD tedavisinde alternatif ilaç moleküllerinin tespit edilmesi" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

TUNA G., "Charcot-Marie-Tooth hastalığının tedavisi için yeni ilaç moleküllerinin araştırılması" (2020) (DR. ÖĞR. ÜYESİ VİLDAN ENİSOĞLU ATALAY)

YÖKTEZ veritabanında listelenen tezlere ulaşmak için tıklayınız.

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!