Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan’ın Mesajı

Değerli  öğrencilerim,

Üsküdar Üniversitesi ailesinin bir mensubu olarak gurur duyabilirsiniz, sizleri kutluyorum. Buradaki tüm imkanlar sizin daha iyi eğitilmeniz için oluşturulmuştur. Siz olduğunuz için bizler buradayız.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sekiz bölümü ulaşımı kolay tarihi Üsküdar’da Çarşı Yerleşkesinde ve beş bölümü de Güney Yerleşkede bulunmaktadır. Yani 2018-2019 eğitim-öğretim yılında on üç bölümle lisans eğitimi vermektedir. Yükseköğretim Kurulu’nun bu alanda eğitimine izin verdiği en çok bölüm bünyemizde bulunmaktadır ;

 1. Beslenme ve Diyetetik
 2. Çocuk Gelişimi
 3. Dil ve Konuşma Terapisi
 4. Ebelik
 5. Ergoterapi
 6. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
 7. Hemşirelik
 8. İş Sağlığı ve Güvenliği
 9. Odyoloji
 10. Sağlık Yönetimi
 11. Sosyal Hizmet
 12. Ortez Protez
 13. Perfüzyon.

Görüldüğü gibi Fakültemiz, ülkemizin ihtiyacına uygun olarak, tüm sağlık alanları için kaliteli elemanları  yetiştirmeyi hedeflemiştir. İnanıyoruz ki, böylece  toplumumuz mutlu olacaktır. On yılı aşkın süredir sağlık alanında devam eden pozitif gelişmeler ve kazanımlar bu konuyu daha çok öne çıkarmıştır. Yeni teknolojik gelişmeleri kullanabilen ve hasta ile iletişimi iyi olan elemanları yetiştirmenin zorunluluğu ortadadır. Bu yıl yaklaşık 3400 öğrencimizle bu inanç ve azimle eğitimimizi sürdürüyoruz.

Mezunlarımızın sağlık hizmeti verilen kurumlarda ve hastanelerde verdikleri hizmetlerin oluşturduğu memnuniyetin bilgilerini geri dönüşüm ile alıyoruz. Bunlardan dolayı son derece mutluyuz. Bu sonuçlar Üniversitemizin ve öğrencilerimizin geleceği için çok önemlidir.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, kaliteli teorik eğitimin yanında, uygulamalar için kendi laboratuvarlarından ve Üsküdar Üniversitesi bünyesinde hizmet veren NP Hastane ve Polikliniklerinden, İstanbul’daki bazı Üniversite Hastaneleri ile Kamu Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin imkanlarından da yararlanmaktadır.

Sevgili öğrenciler,

Lisans eğitiminin sürdüğü sırada ona paralel olarak diğer lisans programlarından ÇAP yapabileceğiniz gibi , Üniversitemizin kaliteli eğitim veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndaki ön lisans programlarında da ÇAP yapabileceksiniz. Bu sizler için çok kolay olacak ve bir diploma sahibi daha olacaksınız. Çünkü Üniversitemizde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun İkinci Öğretimde 18 programı mevcuttur. Gündüz Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz, gece İkinci Öğretim programlarında ayrı bir ücret ödemeden ÇAP yapabilirler.

Ayrıca öğrencilerimizin aileleri de bilmelidirler ki; evlatlarının sorunlarıyla yakından ilgilenen Üsküdar Üniversitesi’nin şefkatli bir yönetimi vardır. Elektronik alt yapısı, kütüphaneleri, sosyal tesisleri ile yöresinde çok önemli bir kurum hüviyetindedir.Üsküdar Üniversitesi artık İstanbul’un parlayan yıldızı olmuştur.

Mezunlarımızı ve tüm öğrencilerimizi içtenlikle selamlıyorum; herkese başarılar diliyorum.

Dekan

Prof.Dr.Şefik Dursun


Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!