Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

İletişim Fakültesi - Duyurular

15 ARA 2015

İletişim Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine!

Yarın (16 Aralık Çarşamba), saat 13. 00′te Best FM Radyo Programcısı Serdar Gökalp’in, Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştireceği söyleşiye “Üniversite Kültürü” dersi kapsamında tüm öğrencilerimizin katılımı gerekmektedir.

10 ARA 2015

“Üniversite Kültürü” Dersi Hakkında Önemli Duyuru!

İletişim Fakültesi öğrencilerinin,  üniversite içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri izleyerek en az beş  etkinlik hakkında yazdıkları raporları bölüm asistanlarına 31 Aralık 2015 tarihine kadar, yazılı olarak ve imza karşılığında iletmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz, Üsküdar Üniversitesi Televizyonu’nda yayınlanmakta olan programları da “Üniversite Kültürü” dersi kapsamında değerlendirebilirler.

03 ARA 2015

Mazeret Sınavına Hak Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!

İletişim Fakültesi 1. 2. ve 3. Sınıf öğrencilerinden mazeret sınavına hak kazanan öğrencilerin sınav tablosu için tıklayınız.

25 KAS 2015

Öğrencilerin Dikkatine!

Ara sınav İngilizce derslerinin (Temel İngilizce-ING101, Genel İngilizce ING103, Akademik Okuma ve Yazma ING105, English for Academic Purposes ENG101) mazeret sınavları 27 Kasım Cuma günü saat 16.00’da 306 nolu derslikte yapılacaktır.

05 KAS 2015

İletişim Fakültesi 2015-2016 Güz Yarıyılı Ara Sınav Takvimi ve Gözetmen Listesi

İletişim Fakültesi 2015-2016 Güz Yarıyılı Ara Sınav Takvimini indirmek için tıklayınız.İletişim Fakültesi 2015-2016 Güz Yarıyılı Ara Sınav Gözetmen Listesini indirmek için tıklayınız.

21 EKI 2015

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi 21 Ekim 2015 Tarihli Akademik Personel Kadro İlanı

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDENÜniversitemizin aşağıda belirtilen Fakülte ve/veya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara tam zamanlı öğretim elemanları alınacaktır.Yardımcı Doçent kadrosuna atanmak isteyen adayın; Dilekçesi ile birlikte iki adet vesikalık fotoğraf,YÖK formatlı güncel özgeçmiş,Nüfus cüzdanı fotokopisi,Doktora diplomasının noterden tasdikli fotokopisi,Yayın listesini içeren dört (4) nüsha dosya ile başvuruda bulunması gerekmektedir.Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlileri Değerlendirme TakvimiDuyuru Başlama Tarihi: 21/10/2015Son Başvuru Tarihi: 04/11/2015Ön Değerlendirme Tarihi: 09/11/2015Giriş Sınav Tarihi: 11/11/2015Sonuç Açıklama Tarihi: 13/11/2015Yabancı ülkelerden alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin kabul edilmiş olması şarttır.İlgili kadrolara başvuran adayların başvuruları; ilgili mevzuat gereğince oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecek, bilimsel çalışmaları yeterli görülenlerin, Üniversite Yönetim Kurulu’nun uygun görmesi, Rektörün teklifi ve Mütevelli Heyetin sözleşme yapmasını takiben atamaları gerçekleştirilecektir. İlan şartlarına uygun olan adayların, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içinde, Üniversitemiz Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.Yök formatlı özgeçmiş örneği ve başvuru dilekçesi örneği internet sitemizde mevcuttur.Yök formatlı özgeçmiş örneği için tıklayınız.Başvuru dilekçesi örneği için tıklayınız.ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARIBölüm: Radyo, Televizyon ve SinemaAranan Şartlar: Doktorasını Radyo Televizyon ve Sinema alanında yapmış olmak.Kadro Unvan: Yardımcı DoçentKadro Sayısı: 1Bölüm: Görsel İletişim TasarımıAranan Şartlar: İletişim Fakültesi mezunu olmak,  doktorasını  Televizyon veya Sinema  alanında yapmış olmak.Kadro Unvan: Yardımcı DoçentKadro Sayısı: 1Bölüm: Görsel İletişim TasarımıAranan Şartlar: İletişim Fakültesi veya Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olmak,  doktorasını  Radyo, Televizyon veya Gazetecilik alanında yapmış olmak.Kadro Unvan: Yardımcı DoçentKadro Sayısı: 1

20 EKI 2015

Rektörle Buluşmalar Toplantısı

Üniversitemizde  her dönem düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan Rektörle Buluşmalar Toplantısı’nın ilki, 23 Ekim Cuma günü saat 14.30′da Kuzey Yerleşkesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

20 EKI 2015

“Üniversite Kültürü” Dersi Hakkında Önemli Duyuru!

İletişim Fakültesi öğrencilerinin, “Üniversite Kültürü” dersi için her dönem üniversite genelinde gerçekleştirilen etkinliklerden en az beşini izleyerek rapor haline getirmeleri ve raporlarını, her dönem sonunda bölüm asistanlarına iletmeleri gerekmektedir.

16 EKI 2015

“Gazete Hazırlama Teknikleri” Dersi Gün ve Saat Değişimi

İletişim Fakültesi Tüm Bölümler 3. Sınıf Seçmeli Dersi “YMG363 Gazete Hazırlama Teknikleri”, 21.10.2015 tarihinden itibaren Çarşamba günleri 13:00-17:00 saatleri arasında, 331 numaralı derslikte yapılacaktır.

15 EKI 2015

İletişim Fakültesi Sosyal Medya Hesapları

İletişim Fakültesi’yle ilgili duyuru ve haberlere anında ulaşmak ve bizimle doğrudan iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.  FacebookTwitterYoutube

15 EKI 2015

“Masaüstü Yayıncılık” Dersi Gün ve Saat Değişimi

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf  “Masaüstü Yayıncılık” dersi, 19.10.2015 tarihinden itibaren; Pazartesi günleri saat 13.00’te, 338 numaralı Bilgisayar Laboratuvarı’nda yapılacaktır.

16 EYL 2015

2015-2016 Eğitim Öğretim Dönemi Oryantasyon Programı

İLETİŞİM FAKÜLTESİ İÇİN ORYANTASYON PROGRAMIOryantasyon Program AkışıTarih: 06 Ekim 2015, Salı.Saat: 10.00Yer: Kuzey Yerleşkesi, Nermin Tarhan Konferans SalonuSunucu: Seyhan KaramanAçılış Konuşması: Prof. Dr. Nazife Güngör (Dekan V.)Açılış Dersi: Prof. Dr. K. Nevzat Tarhan (Rektör)Eğitim Öğretim Hakkında Bilgilendirme: Doç. Dr. Barış Bulunmaz (Dekan Yardımcısı)Öğrenci İşleri Direktörlüğü: Cumhur Bakır (Direktör)Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü: Mustafa Kemal Çalıkçı (Direktör )Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: Ece Tözeniş (Direktör)Uluslararası İlişkiler Direktörlüğü: Emre Üçsular (Direktör)Kariyer Merkezi Direktörlüğü: Asil Barış Bağ (Direktör)Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü: Murat Gülşen (Donanım Birimi-Birim Yöneticisi)Kütüphane ve Dokümantasyon Direktörlüğü: Aycan Şayır (Direktör)Öğrenci Konseyi Fakülte Temsilcisi: Sezer Akın

14 EYL 2015

Erasmus Koordinatörleri ve Erasmus Danışman Listesi

Erasmus koordinatörleri  ve Erasmus danışman öğretim üyelerinin listesine ulaşmak için tıklayınız.

14 EYL 2015

Çift Anadal ve Yandal Danışman Listesi

Çift Anadal ve Yandal için sorumlu öğretim üyelerinin listesine ulaşmak için tıklayınız.

14 EYL 2015

Ders Onay ve Kayıt İşlemleri Danışman Listesi

Öğrencilerimizin ders onay ve kayıt işlemleri ile ilgili danışman öğretim üyelerinin listesine ulaşmak için tıklayınız.

20 MAY 2015

Üniversite Kültürü Dersi Rapor Teslimi

Toplam 9 dersten oluşan Üniversite Kültürü Derslerinin 8‘i için rapor tutulması gereklidir. Raporlar en geç1 Haziran 2015 tarihine kadar Merkez Yerleşke, 2. Kat 210 numaralı odada Ar. Gör. Ceren Saran Doğan, Ar. Gör. Özlem Çetin ve Ar. Gör. Zeynep Şehidoğlu’na teslim edilecektir.Önemli not: 1 Haziran 2015 saat 17:00′den sonra getirilen raporlar değerlendirmeye alınmayacaktır.Raporlar bilgisayarda yazılabilir.Üniversite Kültürü dersi rapor kapağı örneğini indirmek için tıklayınız.

06 MAY 2015

Sosyal Medya Uzmanı Sercan Çalbak Üsküdar İletişimde

Sosyal Medya uzmanı Sercan Çalbak, 7 Mayıs Perşembe günü Üniversite Kültürü dersinin konuğu oldu. Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi konularının konuşulduğu derste Sercan Çalbak genç iletişim adaylarıyla deneyimlerini paylaştı.Sercan Çalbak – Özgeçmişİstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Sercan Çalbak, öğrenime başladığı yıllarda tanıştığı gazeteciliği, 2008 yılına kadar sürdürdü. Geleneksel medyadaki pek çok kurumda muhabir ve editörlük görevlerini üstlendi. 2008 yılında Sabah Dergi Grubu’ndaki dergilerin portale dönüştürülmesi sürecini yöneten Çalbak, daha sonra Türkiye’nin ilk portallerinden TurkNet’in başına geçti. TurkNet deneyiminin ardından pek çok şirkete dijital içerik yönetimi ve pazarlaması konusunda danışmanlık veren Çalbak, 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Dijital İçerik Yönetimi dersini verdi. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi derslerini veriyor ve aynı zamanda Türkiye’nin yeni nesil içerik projelerinden nasilkolay.com‘un içerik ekibinin başında bulunuyor. 

07 NİS 2015

Magazin Basının Duayen ismi Salih Keçeci Üsküdar İletişim’de

                                                          Magazin basınının duayen isimlerinden olan Salih Keçeci 9 Nisan Perşembe günü Üniversite Kültürü dersi kapsamında üniversitemizin iletişim öğrencileriyle buluşacak.Saat 11:00′de başlayacak olan söyleşide Keçeci, tecrübelerini genç iletişim adaylarına aktaracak.


Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!