İletişim Fakültesi

İnsan ve toplum yaşamının her kesitinde merkezi öneme sahip olan iletişimin, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere koşut olarak toplumsal değişim ve dönüşümün motor gücü rolünü üstlendiği de gözlenmektedir. Bilgi çağını yaşamakta olan dünyamızda iletişimin yalnızca bugünün değil, geleceğin biçimlenmesinde de baş rolde olması iletişim eğitiminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi de alanda iyi yetişmiş nitelikli akademik kadrosu, son teknolojiyle donanmış fiziki olanaklarıyla, misyon ve vizyonuna yakışır eğitim-öğretim programıyla kalifiye iletişimciler yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktadır.

İletişim Fakültesi Bölümleri

2013-2014 eğitim öğretim yılında İletişim Bilimleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya olmak üzere üç bölümle eğitim öğretime başlayan İletişim Fakültesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibarıyla Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik, Görsel İletişim Tasarım, Reklam Tasarımı ve İletişimi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren de Halkla İlişkiler olmak üzere altı bölümle eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim Fakültesinde Eğitim Öğretim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitim öğretim, bir yılı isteğe bağlı İngilizce hazırlık, dört yılı lisans olmak üzere toplam beş yılda tamamlanmaktadır. İngilizce hazırlık almak istemeyen öğrencilerimiz ise lisans eğitimlerini dört yılda tamamlamaktadırlar.

İngilizce hazırlığın dışında dört yıllık lisans eğitimi vermekte olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde uygulanmakta olan ders programı, öğrencinin hem sağlam bir entelektüel temele sahip olması hem de mesleki anlamda gerekli bilgi donanımını kazanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans eğitiminin ilk iki yılında ağırlıklı olarak genel bilimsel formasyon dersleri verilmekte, sonraki iki yıl içerisinde ise öğrencinin eğitim aldığı bölümün gerektirdiği mesleki derslere ağırlık verilmektedir. Böylece dört yılın sonunda öğrenci iletişim alanında hem sağlam bir düşünsel formasyona hem de mesleki anlamda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadır.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güney Yerleşkede C-D Blok içerisinde bulunmaktadır.(Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No: 16 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüleyin

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

13 KAS 2019

RUSÇA I DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE / TO THE ATTENTION OF THE STUDENTS TAKING RUSSIAN I COURSE

RUSÇA DERSİ HOCAMIZ INARA BİLGİN’İN BABASI VEFAT ETTİĞİ İÇİN, BU HAFTAKİ RUSÇA DERSLERİ TELAFİSİ YAPILMAK ÜZERE İPTAL EDİLMİŞTİR. HAFTAYA YAPILACAK OLAN ARA SINAVDA ÖĞRENCİLER, 4-8 KASIM TARİHLERİNDE İŞLENEN KONULAR DAHİL OLMAK ÜZERE SORUMLU OLACAKLARDIR.BECAUSE THE RUSSIAN LECTURER INARA BİLGİN’S FATHER HAS PASSED AWAY, THIS WEEK RUSSIAN COURSES HAVE BEEN DELAYED ON CONDITION THAT THEY WILL BE COVERED LATER. IN THE MIDTERM EXAM, YOU WILL BE RESPONSIBLE FOR THE LAST COVERED SUBJECTS DURING THE WEEK 4TH-8TH NOVEMBER. 

11 KAS 2019

2019-2020 İletişim Fakültesi Güz Dönemi Vize Takvimi

2019-2020 İletişim Fakültesi Güz Dönemi Vize Takvimi için tıklayınızÖnemli Notlar:*Üniversite Seçmeli Dersler için ilgili fakültenin (İTBF-SBF-MDBF) sınav takvimi duyurularının takip edilmesi gerekmektedir.** İlan edilen Vize Takviminde herhangi bir sınav çakışması olması durumunda İletişim Fakültesi Sekreterliği'ne (Güney Kampüs CD Blok 1.Kat) başvurulması gerekmektedir.*** Vize Takviminde İbni Sina Salonu ile birlikte kullanılan GB-1-07 nolu derslik Güney B Blok -1.Katta yer almaktadır.

07 KAS 2019

"Biraz Ben Biraz Reklam" Söyleşi ve Workshop Programı Hakkında

Tribal DDB Reklam Ajansı Başkanı Arda ERDİK ve Mindshare Chief Client Officerı Aslıhan ANARAT'ın katılımıyla Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü'nün ilk etkinliği 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 12.00'de GDB-202/GCB-301 numaralı sınıflarda gerçekleştirilecektir. Etkinlik afişi için tıklayınız.

İletişim Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!