Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

İletişim Fakültesi - Duyurular

06 KAS 2023

4. Benim Eserim Eğitim Uygulamaları'na bu yıl Üsküdar Üniversitesi ev sahipliği yapıyor!

 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen telif hakları bilincini arttırmaya yönelik "Benim Eserim" projesinin dördüncüsü bu yıl Üsküdar Üniversitesinde gerçekleşiyor.4. Benim Eserim Eğitim Uygulamaları etkinliği, 9 Kasım Perşembe günü saat 15.30'da Güney Yerleşke Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşecek. Dr. Öğretim Üyesi Ceren Saran’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan etkinlikte SETEM başkanı yönetmen Mehmet Güleryüz ve SETEM yönetim kurulu üyesi Orhan Koçak konuşmacı olarak yer alacak.Etkinlik BilgileriEtkinlik adı: 4. “BENİM ESERİM EĞİTİM UYGULAMALARI”Tarih: 09.11.2023, PerşembeSaat: 15.30Yer: Fuat Sezgin Konferans Salonu, Güney Yerleşke*Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.Not: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

06 KAS 2023

"Kumaşımızda Yaratcılık Var" Reklamcılık Bölümü Yaratıcı Mecra Karma Sergisi

Reklamcılık Bölümünün “Kumaşımızda Yaratıcılık Var” isimli Yaratıcı Mecra Karma Sergisi başlıyor.Sergi, 14 Kasım Salı gününden 17 Kasım Cuma gününe kadar Güney Yerleşke A Blok Giriş Lobi'de gerçekleşecek.Etkinlik BilgileriEtkinlik adı: "Kumaşımızda Yaratcılık Var" Reklamcılık Bölümü Yaratıcı Mecra Karma SergisiTarih: 14.11.2023 - 17.11.2023, Salı - CumaYer:  Güney Yerleşke, A Blok Giriş LobiDüzenleyen: Doç. Dr. Cihan BecanNot: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

04 KAS 2023

Kadınlar İçin Medya Eğitimi

Yeni Medya ve İletişim Bölümü, Sensiz Olmaz Sessiz Olmaz Platformu ile Kadın akademisyenlerin medyada görünürlüğünü artırmayı hedefleyen bir eğitim projesinde iş birliği yapmaktadır.  Bu amaçla kadın akademisyenlerin/uzmanların medyada daha fazla yer almasını amaçlayan 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde (iki günlük)  bir eğitim çalışması planlanmaktadır. Eğitimler 4 Kasım teorik 5 Kasım ise pratik (röportaj ve canlı yayın deneyimi) olacak şekilde planlanmaktadır. https://forms.gle/7QPSFoBiyP54rM4J6Eğitimin tamamını online talep eden katılımcılar için zoom linkleri ayrıca paylaşılacaktır.

02 KAS 2023

“Türkiye’de Gazeteciliğin 100 Yıllık Serüveni: İnişler ve Çıkışlar” etkinliği

Yeni Medya ve İletişim bölümünün 100. Yıl kapsamında düzenlediği “Türkiye’de Gazeteciliğin 100 Yıllık Serüveni: İnişler ve Çıkışlar” adlı etkinlik 6 Kasım 2023 Pazartesi 14:30’da Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir. Etkinliğin konukları Dr. Öğr. Üyesi Recep Yaşar ile Dr. Öğr. Üyesi Engin Başçı olacaktır.*Etkinlik Üniversite Kültürü dersi kapsamındadır.

31 EKI 2023

2023-2024 Güz Dönemi Ders Programı

2023-2024 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI2023-24 eğitim-öğretim yılı güz dönemi ders programına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.İletişim Fakültesi 2023-2024 Güz Dönemi Ders Programı

30 EKI 2023

Belgesel Günleri serisi "Birkaç Küçük Yürek İçin" ile devam ediyor

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünün Belgesel Günleri serisi, “Birkaç Küçük Yürek İçin” belgeseliyle devam ediyor. Belgesel gösterimi, 1 Kasım Çarşamba saat 13.30'da Güney Yerleşke Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşecek. Filmin görüntü yönetmeni Zafer Sevener’in moderatörlüğünde yapılacak etkinlik, gösterimin ardından belgeselin yönetmeni Alev Çağlayan’ın katılacağı söyleşiyle devam edecek.Etkinlik BilgileriEtkinlik adı: “Birkaç Küçük Yürek İçin” Belgesel Gösterimi ve Yönetmenle SöyleşiTarih: 01.11.2023, ÇarşambaSaat: 13.30Yer: Fuat Sezgin Konferans Salonu, Güney Yerleşke*Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.Not: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

27 EKI 2023

Anadolu Üniversiteleri Belgesel Film Projeleri Sunum (Pitching) Etkinliği

Belgesel Sinemacılar Birliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi tarafından organize edilen Anadolu Üniversiteleri Belgesel Film Projeleri Sunum (Pitching) Etkinliği 27 Ekim 2023 tarihinde, saat 11.00'de Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte seçilen projeler 27 Ekim 2023 tarihinde, saat 11.00'de Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan “Belgesel Sinema Atölyeleri İstanbul Buluşması” kapsamında yapılacak pitching etkinliğine katılmaya hak kazanacak. Pitching etkinliğinde çeşitli dijital platformlar TRT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sinema Ofisi, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi ve BSB temsilcileri sunumlarınızı değerlendirecek. Geri bildirimlerde bulunacak. Başarılı bulunan 3 projeye Belgesel Sinemacılar Birliği 6 ay proje danışmanlığı verecek. 

26 EKI 2023

Cumhuriyetin 100. Yılı Kapsamında 3D Konsept Oluşturma ve Uygulama Atölyesi sizi bekliyor!

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, cumhuriyetin 100. yılı kapsamında 3D konsept oluşturma ve uygulama atölyesi düzenliyor. Güney Yerleşke A Blok zemin katta yer alan animasyon laboratuvarında gerçekleştirilecek atölyede cumhuriyet ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk temalı hareketli üretim gerçekleştirilecek.Öğr. Gör. Özgül Öztürk tarafından düzenlenecek atölye 27 Ekim Cuma 13.30'da başlayıp 16.30'da sona erecek. Atölyeye katılım için kontenjanla sınırlandırılmıştır. Atölye Autodesk Maya programını temel seviyede kullanabilen 30 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.Etkinlik BilgileriModeratör: Öğr. Gör. Özgül ÖztürkTarih: 27.10.23Saat: 13.30-16.30Yer: İletişim Fakültesi, Güney Yerleşke A Blok, Animasyon LaboratuvarıKatılımcı sayısı: 30Katılım koşulu: Autodesk Maya programını temel seviyede kullanabilmek.

24 EKI 2023

Cumhuriyetin 100. Yılında Sinema ve Toplumsal Cinsiyet etkinliğine davetlisiniz!

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünün Cumhuriyetin 100. yıl dönümü için düzenleyeceği Cumhuriyetin 100. Yılında Sinema ve Toplumsal Cinsiyet konulu panel, 26 Ekim Perşembe saat 11.00'de Güney Yerleşke Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleşecek.Bu gönderiyi Instagram'da görÜÜ İletişim Fakültesi (@if.uskudar)'in paylaştığı bir gönderiEtkinliğe film eleştirmeni Alin Taşçıyan, İstinye Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aybike Serttaş ve oyuncu Ezgi Sözmen katılacak. Türkiye’den film endüstrisinde kadının konumu, toplumsal cinsiyet temsilleri, temsilin tarihsel gelişimi ve karşılığının konuşulacağı etkinlik, kurum dışından katılımlara açıktır.Etkinlik BilgileriEtkinlik adı: Cumhuriyetin 100. Yılında Sinema ve Toplumsal CinsiyetTarih: 26.10.23Saat: 11.00Yer: Fuat Sezgin Konferans Salonu, Güney Yerleşke*Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.Not: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

24 EKI 2023

Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Türk Reklamcılığının 100 Yılı etkinliği

Reklamcılık Bölümünün düzenleyeceği Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Türk Reklamcılığının 100 Yılı etkinliği 27 Ekim Cuma günü saat 10.30'da online olarak gerçekleştirilecektir.Zoom Bağlantısı: https://uskudar-edu-tr.zoom.us/j/96113669308 *Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.

22 EKI 2023

İnteraktif Radyo Programcılığı Etkinliği

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünün düzenleyeceği İnteraktif Radyo Programcılığı etkinliği 18 Ekim Çarşamba 2023 saat 13.30'da Güney Yerleşke Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.Bu gönderiyi Instagram'da görÜÜ İletişim Fakültesi (@if.uskudar)'in paylaştığı bir gönderiEtkinlik BilgileriEtkinlik Adı: İnteraktif Radyo Programcılığı - Seni Seçtim İnteraktif Talk Show!Tarih: 18.10.23Saat: 13.30Yer: Fuat Sezgin Konferans Salonu, Güney Yerleşke*Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.Not: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz. 

06 EKI 2023

2023-2024 Pedagojik Formasyon Ders Programı

2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz dönemi pedagojik formasyon ders programı belli olmuştur. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ders programına ulaşabilirsiniz. 2023-2024 Pedagojik Formasyon Ders ProgramıÖnemli not: Pedagojik formasyonda ders seçimi yapabilmeniz için iletişim fakültesi sekreterliğine dilekçe vermeniz gerekmektedir. Başvuru dilekçesi için tıklayınız. 

06 EKI 2023

Pedagojik Formasyon Eğitimi Hakkında Önemli Duyuru (20.09.2023)

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİPEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ UYGULAMA ESASLARIYükseköğretim Genel Kurulunun 29.12.2022 tarihli toplantısında, öğretmen yetiştiren fakülteler dışında pedagojik formasyon eğitimi alınabilen alanlarda örgün eğitime devam eden öğrencilere eğitim-öğretim süresi içinde pedagojik formasyon eğitiminin verilmesi kararlaştırılmıştır.Pedagojik Formasyon Eğitimi hakkındaki YÖK yazısı için tıklayınız.Pedagojik formasyon eğitimine katılım isteğe bağlıdır.Pedagojik formasyon eğitimi için hazırlanan ders programları aşağıda yer almaktadır.Pedagojik formasyon eğitiminde alınan dersler, öğrencinin transkriptine yansıtılacak ve Genel Ağırlıklı Not Ortalamasına (GANO) dahil edilecektir. Pedagojik formasyon eğitimine başlayan ancak daha sonra eğitimi tamamlamadan eğitimden ayrılan öğrencilerin başarılı oldukları dersler transkriptlerinde belirtilecektir. Pedagojik formasyon eğitimini tamamlayan öğrencilerin diplomalarının arkasına “Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır” ibaresi yazılacaktır.Bu usul ve esaslarda yer almayan konularda “Üsküdar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” hükümleri geçerlidir.Pedagojik Formasyon Eğitimi ile İlgili DetaylarPedagojik Formasyon Eğitimi dersleri Türkçe verilecektir.Üsküdar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği “Kayıt Yenileme” başlıklı Madde 16/2 uyarınca Pedagojik Formasyon Eğitimi almayı talep eden öğrenci, bu madde kapsamında programının normal eğitim süresini doldurduğunda her eğitim-öğretim yılı başında akademik takvimde belirtilen süre içerisinde AKTS ders kredileri göz önünde bulundurularak tespit edilen öğrenim ücretini ödedikten sonra kaydını yenilemek zorundadır.    Pedagojik Formasyon Eğitimi için sadece aşağıdaki tabloda belirtilen bölüm öğrencileri başvuruda bulunabilir.Pedagojik Formasyon Eğitimi almak isteyen öğrenciler aşağıda bulunan başvuru formunu akademik takvimde belirtilen ders kayıt süresi içerisinde doldurup danışman tarafından alınan onay doğrultusunda ilgili fakülte sekreterliklerine ıslak imzalı başvuru formunu mail ile iletmeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.Başvuru formu için tıklayınız. Akademik takvim için tıklayınız.İlgili Fakülte Yönetim Kurulu tarafından uygun görülen formlar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na bildirilecek olup öğrencilerin ders seçim işlemleri öğrenci bilgi sistemine (OBS) işlenecektir. Öğrencilerimiz, öğrenci bilgi sisteminden ders kayıt işlemlerini kontrol edebileceklerdir.Pedagojik Formasyon Eğitimi Ders Programı GÜZ DÖNEMİBAHAR DÖNEMİYAZ DÖNEMİ2023-2024RPF101 Eğitime GirişRPF103 Eğitim PsikolojisiRPF105 Öğretim İlke ve   Yön.RPF107 Öğretim   TeknolojileriRPF112 Öğretmenlik   UygulamasıRPF102 Sınıf YönetimiRPF104 Eğitimde Ölçme ve   Değ.RPF106 Özel Öğretim   YöntemleriRPF108 Rehberlik ve Özel   EğitimRPF112 Öğretmenlik Uygulaması Pedagojik Formasyon Eğitimine İzin Verilen BölümlerFAKÜLTEPROGRAMİLETİŞİM FAKÜLTESİGAZETECİLİKGÖRSEL İLETİŞİM TASARIMIYENİ MEDYA VE İLETİŞİMHALKLA İLİŞKİLER VE TANITIMRADYO, TELEVİZYON VE SİNEMAREKLAMCILIKBölüm isimlerine tıklayarak pedagojik formasyon müfredatına ulaşabilirsiniz.Pedagojik Formasyon Eğitimi DersleriDERSİN ADITUKAKTSEğitime Giriş3034Öğretim İlke ve Yöntemleri3034Sınıf Yönetimi2023Özel Öğretim Yöntemleri3034Rehberlik ve Özel Eğitim3034Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme3034Eğitim Psikolojisi3034Öğretim Teknolojileri2023Öğretmenlik Uygulaması18510İletişim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitim KomisyonuKomisyon Başkanı: Prof. Dr. And Algül | and.algul@uskudar.edu.trSorumlu Araştırma Görevlisi: Arş. Gör. Onur Coşkun | onur.coskun@uskudar.edu.trFakülte Sekreteri: Ayşe Gül Okkıran | aysegul.okkiran@uskudar.edu.tr

06 EKI 2023

Pedagojik Formasyon Öğretmenlik Uygulaması Okulları Hakkında

2023-24 eğitim öğretim yılı güz dönemi pedagojik formasyon müfredatında yer alan RPF112 kodlu Öğretmenlik Uygulaması dersi kapsamında görev yapılacak okullar belli olmuştur.İlgili listeye aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Öğretmenlik Uygulaması - Okullar

04 EKI 2023

Çift Anadal Başvurusu Sonuçları

İletişim Fakültesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı güz dönemi çift anadal başvurusu sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlara aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Çift Anadal Başvurusu Sonuçları

01 EKI 2023

DERS KAYITLARIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

DERS KAYITLARI İÇİN DUYURUSevgili öğrenciler, derslerin sisteme tanımlanmasında yaşadığımız sorunlar nedeniyle ders kayıtlarımız 4 Ekim 2023 Çarşamba günü başlayacaktır.Başarılı bir eğitim yılı geçirmemiz dileğiyle,Prof. Dr. Süleyman İrvanİletişim Fakültesi Dekanı

21 EYL 2023

AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ HAKKINDA DUYURU

AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİNİ DOLDURAN SON SINIF ÖN LİSANS ÖĞRENCİLERİNE BAŞARISIZ OLDUKLARI DERSLERDEN 2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ SONUNDA EK SINAV HAKKI VERİLECEK OLUP 3 EKİM 2023 TARİHİNE KADAR İLGİLİ ÖĞRENCİLERİN FORM İLE ÖĞRENCİ İŞLERİNE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.     İlgili form indirmek için tıklayınız. Sınav takvimi    1. Sınav Tarih Aralığı: 5 Ekim 2023 – 6 Ekim 2023       2. Sınav Tarih Aralığı: 12 Ekim 2023 – 13 Ekim 2023Aşağıdaki maddeye de linkin bağlanması gerekiyor.Lisans ve Ön Lisans Son Sınıf Öğrencilerine Azami Öğrenim Süreleri Sonunda Verilecek Sınav Hakları ve Ek Sürelere Dair Uygulama Esaslarıhttps://uskudar.edu.tr/assets/uploads/sayfa/654/file/lisans-ve-on-lisans-son-sinif-ogrencilerine-azami-ogrenim-sureleri-sonunda-verilecek-sinav-haklari-ve-ek-surelere-dair-uygulama-esaslari.pdf 

21 EYL 2023

Pedagojik Formasyon Yaz Okulu Sınav Programının Duyurulması Hk.

Pedagojik Formasyon Yaz Okulu Sınav Programı için tıklayınız.

11 EYL 2023

2023-2024 Güz Dönemi İletişim Fakültesi Kurum İçi Yatay Geçiş Sonuçları

Öğrencilerimizin, mali ve öğrenci işleri kayıt işlemlerini 11-15 Eylül 2023 tarihleri arasında 09:30-17:00 saatleri arasında tamamlamaları gerekmektedir. NOT: Öğrencilerin belirtilen tarih aralıklarında ilk olarak ÖSYM puan kartı ve ÖSYM yerleşme belgeleri ile Güney Öğrenci İşlerine gelerek kurum içi yatay geçişlerini onayladıklarını beyan eden dilekçeyi doldurmaları, sonrasında mali kayıt işlemleri için mali işler birimine gitmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki linkten yatay geçiş başvuru sonucunuzu TC kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:  https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/sonuc

28 AĞU 2023

Pedagojik Formasyon Yaz Okulu Vize Sınav Programı

Yaz okulu pedagojik formasyon vize sınav programı belli olmuştur. Sınavlara ilişkin yer, tarih ve saat bilgisinin yer aldığı program dokümanına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Pedagojik Formasyon Yaz Okulu Vize Sınav Programı


Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!