Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Etkinlikler

16 EYL 2019

Dr. Öğr. Üyesi Hasan Çiçek Macaristan’daki konferansa katıldı

Üsküdar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Çiçek Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Fifth International Mediterranean Congress on Natural Sciences, Health Sciences and Engineering -MENSEC 5 konferansına katıldı.Konferansta oturum başkanlığı da yapan Çiçek, “The Malfunctions in Supply Chain Management causes the remarkable reduction in companys profil”  konulu makalesini de sözlü olarak sundu. Dr. Öğr. Üyesi Hasan Çiçek, konferansta Üsküdar Üniversitesi hakkında da katılımcılara bilgi verdi.Öte yandan konferansa Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi Ayşe Özçetin Şenöz de katılarak makalesini sözlü olarak sundu. 

13 NİS 2018

“Society for Brain Mapping & Therapeutics (SBMT)” Konferansı

13-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Los Angeles’te düzenlenen “Society for Brain Mapping & Therapeutics (SBMT)” Konferansında Entropy: A promising EEG Biomarker Dichotomizing Opioid Use Disorder and Healthy Controls başlıklı çalışmamız ile biomarker potansiyeli olan Entropy hakkındaki son çalışmamızı sunuyoruz.

17 MAR 2017

5. Ulusal Biyomühendislik Kongresi

   Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nün düzenlemiş olduğu 5. Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi etkinliği 17-18 Mart 2017 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşmiştir. Etkinlikteki konuşmacıların konu başlıkları şöyledir:17 Mart 2017Yrd. Doç. Dr. Salih GENCER (ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ): Kanserde MetastazMert Selimoğlu (PAKMAYA):  Gıda Sektöründeki Biyoteknolojik YaklaşımlarProf. Dr. Nevzat ALKAN (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ): Adli Amaçlı Moleküler Genetik İncelemelerde Son Tartışma KonularıCan KAYACILAR (NANOYAŞAM): Gıda-Sağlık İlişkisinin Güçlendirilmesi İle Neler Başarılabilir?Doç. Dr. Ahmet MİDİ (BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ): Hayvan Deneyi Çalışmalarında Patolojinin Etkinliği ve Dokuların Mikroskopik Değerlendirme için HazırlanmasıProf. Dr. Tunç AKKOÇ (MARMARA ÜNİVERSİTESİ): Kök Hücrede Güncel Yaklaşımlar18 Mart 2017Msc. Türker TOKTAY (MEDSANTEK): Akan Hücreölçer Kullanım AlanlarıDoğukan GÜNGÖR (3DÖRTGEN): Yıkıcı YenilikProf. Dr. Sevil YÜCEL (YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ): Kemik Doku Mühendisliği’nde Yeni YaklaşımlarEcz. Mehmet Ahmet ÜNLÜ (MDC İLAÇ):  İlaç SektörüMsc. Arzu TEMİZYÜREK (BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ): Biyomühendislik ve Deneysel Hayvan Modelleri İlişkisiTaner UVUZTEKİN (FIRAT ÜNİVERSİTESİ – Poster Sunumu): Üzüm Cibresinden Biyogaz ÜretimiDenizhan Özer ŞAHİN (EGE ÜNİVERSİTESİ – Poster Sunumu): Polimer Astragaloside VII Formulasyonunun Mevsimsel Grip Aşısında Adjuvan Olarak Kullanım Potansiyelinin In Vıtro Olarak Araştırılması

17 MAR 2017

5.Ulusal Biyomühendislik Öğrenci Kongresi

Bu yıl yapılan etkinlikte katılımcı sayısı toplamda 355 kişidir. Üniversite katılım detayları aşağıdaki gibidir:2 kişi Biruni Üniversitesi'nden, 1 kişi Celal Bayar Üniversitesi'nden, 28 kişi Ege Üniversitesi'nden, 6 kişi Fırat Üniversitesi'nden, 5 kişi Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nden, 5 kişi Haliç Üniversitesi'nden, 11 kişi İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden, 3 kişi İstanbul Teknik Üniversitesi'nden, 5 kişi İstanbul Üniversitesi'nden, 2 kişi Kırıkkale Üniversitesi'nden, 1 kişi Kocaeli Üniversitesi'nden, 18 kişi Marmara Üniversitesi'nden, 1 kişi Namık Kemal Üniversitesi'nden, 1 kişi Necmettin Erbakan Üniversitesi'nden, 2 kişi Okan Üniversitesi'nden, 9 kişi Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nden, 39 kişi Yıldız Teknik Üniversitesi'nden, 4 kişi Kurum Dışı ve 212 kişi Üsküdar Üniversitesi'nden katılımcı bulunmuştur.

06 MAY 2016

4. Biyomühendislik ve Genetik Günleri

Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin ortak olarak düzenlediği 4. Biyomühendislik ve Genetik Günleri etkinliği 6 Mayıs tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşmiştir. Etkinlikteki konuşmacıların konu başlıkları şöyledir:MURAT YASA (AROMSA): Mühendislik ve BaşarıProf. Dr. LEVENT TRABZON (İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ): Mikro/Nano-Üretim Yöntemleri ile Biyolojik/Tıp Uygulamaların GeliĢtirilmesiYrd. Doç. Dr. HÜSEYİN OZAN TEKİN (ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ): Medikal Radyasyon Kavramı ve KaynaklarıYrd. Doç. Dr. MURAT ÖZMEN (YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ): Tıpta PolimerlerProf. Dr. TAYFUN UZBAY (ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ): Çocukluk Düşlerinden Akademisyenliğe: Bir Bilim HikâyesiDoç. Dr. KORKUT ULUCAN (MARMARA ÜNİVERSİTESİ): Spor Genetiği ve Gen Dopinginde Güncel Moleküler BiyobelirteçlerBiyomühendislik ve genetik günü için yapılan sayımda; 150 kişi Üsküdar Üniversitesinden, 30 kişi Marmara Üniversitesinden, 20 kişi İstanbul Atatürk Anadolu Lisesinden, 6 kişi Acıbadem Üniversitesinden, 6 kişi Fatih Üniversitesinden, 3 kişi İstanbul Üniversitesinden, 2 kişi Boğaziçi Üniversitesinden, 1'er kişi Yıldız Teknik, Yeditepe, Düzce ve Okan Üniversitelerinden, Kurumu belli olmayan 11 kişi toplamda 233 katılımcı sayısı elde edilmiştir.

30 NİS 2015

3. Biyomühendislik ve Gentik Günü

Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin ortak olarak düzenlediği 3. Biyomühendislik ve Genetik Günleri etkinliği 30 Nisan tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşmiştir. Etkinlikteki konuşmacıların konu başlıkları şöyledir:Doç. Dr. Tunç Çatal: Mikrobiyal Elektroliz Hücre TeknolojisiMurat Yasa: Kaliteli Mühendis İhtiyacıProf. Dr. Selim Çetiner: Küreselleşme Sürecinde GDO’lar ve BiyogüvenlikDoç. Dr. Seda Kızılel: Hücre Tepkisine Rehberlik Edecek Biyolojik Tabanlı Yumuşak MalzemelerProf. Dr. Safiye Sağ Erdem: Hesaplamalı Kimya Yöntemleri ve Akılcı İlaç TasarımıDoç. Dr. Ali Koşar: Hidrodinamik Kavitasyonun Biyomedikal UygulamalarıYapılan sayımlarda Kurum içi ve Kurum Dışı toplam 147 katılımcı elde edilmiştir.

09 MAY 2014

2. Biyomühendislik ve Genetik Günleri

Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin ortak olarak düzenlediği 2. Biyomühendislik ve Genetik Günleri etkinliği 9-10 Mayıs tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşmiştir. Etkinlikteki konuşmacıların konu başlıkları şöyledir:Prof. Dr. Nevzat Tarhan:  Açılış KonuşmasıProf. Dr. Selahattin Gültekin: Nörobilimde Mühendislik UygulamalarProf. Dr. Tayfun Uzbay: Nöral PlastisiteYrd. Doç. Dr. Kenan Ateş: Yetişkin Nörogenezi ve Nöral Rejenerasyonunda Hücre Tedavisi Olarak Nöral Kök Hücreler ve 3D Hidrojel SistemiDr. Volkan Özgüz: Nöronlardan Kognitif Bilgi İşlem Sistemlerine: Bir Mühendis Beyin'i Anlamaya ÇalışıyorProf. Dr.Oğuz Tanrıdağ: Beyindeki Dil Sistemi: Bir Doğal Nöromühendislik ÖrneğiProf. Dr. Nihan Erginel Ünaltuna: Nörodejeneratif Hastalıkların Moleküler MekanizmalarıProf. Dr. Uğur Sezerman: Nörolojik Hastalıklarda “Omik” Verilerin Bütünleyici Analizi ile Kişisel Hastalık Oluşum Mekanizmalarının Aydınlatılması ve Kişisel Tıp UygulamalarıProf. Dr. Sevil Atasoy: Biyologların Önlenemez YükselişiYapılan sayımlarda Kurum içi ve Kurum Dışı ortalama 170 katılımcı bulunmaktadır.

03 MAY 2013

1.BİYOMÜHENDİSLİK VE GENETİK GÜNLERİ

Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin ortak olarak düzenlediği 1. Biyomühendislik ve Genetik Günleri etkinliği 3-4 Mayıs tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşmiştir. Etkinlikteki konuşmacıların konu başlıkları şöyledir:Doç. Dr. Tunç Çatal (Marmara Üniversitesi): Kök Hücrelere Güncel yaklaşımDoç. Dr. Fatıma Yücel (TÜBİTAK-MAM) :TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (GMBE) Çalışma Alanları ve Tanı Teknolojisi Alanında Yapılan ÇalışmalarDoç. Dr. Mustafa ÇAKIR (Marmara Üniversitesi): Biyomühendislik ve Genetik Eğitiminin Ortaöğretimdeki Yeri ve ÖnemiProf. Dr. Engin ULUKAYA (Uludağ Üniversitesi): Kanser Kök HücreProf. Dr. Selahattin GÜLTEKİN (Üsküdar Üniversitesi) : Mühendislik ve Tıp Bilimleri Arasındaki Köprü: BiyomühendislikMurat YASA (Aromsa): Kaliteli Mühendis İhtiyacı

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!