Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Etkinlikler

31 EKI 2022

Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı

Türker Tekin ERGÜZEL Hocamızın 31.10.2021 tarihli ve Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı konulu medya katılımına dair link aşağıda yer almaktadır. https://uskudar.edu.tr/tr/icerik/7259/uskudar-universitesi-arastirmacilari-g20-n20-konferansinda-calismalarini-anlatti

03 HAZ 2022

ZİRVEDEKİLER'22

Değerli Öğrencilerimiz,3-4 Haziran 2022 tarihinde saat 10:00’da Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke A Blok Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan, IEEE Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Kolu Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenenZİRVEDEKİLER’22 adlı etkinliğe hepiniz davetlisiniz. Zirvedekiler’22: Teknolojinin her alanına dokunup; bilgisayar, yazılım, elektrik elektronik, endüstri, biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik departmanlarına mensup tüm öğrencilerin kariyerlerine ışık tutmayı hedeflemektedir. Etkinlik, alanında uzman isimlerden kariyer yolculuklarını ve tecrübelerini dinlediği oturumlardan oluşup, sonrasında soru-cevap olan bir akışta ilerleyecek.Etkinliğimize ve konuşmacılarımıza dair detayların bulunduğu web sitemize buradan ulaşabilirsiniz Kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

20 MAY 2022

"Endometrial gene expression profiling of recurrent implantation failure after in vitro fertilization"

20.05.2022 tarihinde, Arş. Gör. İrem Gülfem Albayrak hocamızın konuşmacı olduğu "Endometrial gene expression profiling of recurrent implantation failure after in vitro fertilization" konulu sunum ZOOM ile 10:30-11:00 saatler arasında gerçekleştirilmiştir.

16 MAY 2022

İhsan Soytemiz ile Biology at the Future and New Areas of Work for Biologists

Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü tarafından 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 14:30’da Merkez Yerleşke, Kuleli Konferans Salonunda "Biology at the Future and New Areas of Work for Biologists" etkinliği gerçekleştirilecektir.

22 NİS 2022

Prof. Dr. Selahattin Gültekin​ Hocamız ile Energy Utilization and Environment

Fakültemiz Kimya Mühendisliği (İngilizce) Bölümü Etkinlik/Semineri kapsamında Prof. Dr. Selahattin Gültekin hocamız tarafından verilecek '' Energy Utilization and Environment '' konulu sunumu 22/04/2022 Cuma günü 10.30-11:00 saatleri arasında zoom programından aşağıdaki link üzerinden yapılacaktır.Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/2801526450?pwd=V1I3SGljS2JLTS9HWjRLUDBuKzFIZz09Meeting ID: 280 152 6450Passcode: 207660

15 NİS 2022

Prof. Dr. Mehmet Savsar Hocamız ile Maintenance Management

Prof. Dr. Mehmet Savsar Hocamız ile Maintenance Management

03 MAR 2022

Dr. Betül Gürünlü Hocamızın "The many benefits of Beta Glucan: Medical Applications and Beneficial Presentations" radyo programı katılımı

Dr. Betül Gürünlü Hocamız, USA Louisville Kentucky'de bulunan Superhuman Radio'da Perşembe saat 21:00'da "The many benefits of Beta Glucan: Medical Applications and Beneficial Presentations" isimli radyo programında Carl Lanore'nin konuğu olmuştur. Programın podcast'ine linkten erişebilirsiniz.

02 MAR 2022

Covid-19 : Hayata Tutunmak ile Dijital Dönüşüme Adaptasyon Arasında Yeni Dönem

Türker Tekin ERGÜZEL Hocamızın 102021 tarihli ve  "Covid-19 : Hayata Tutunmak ile Dijital Dönüşüme Adaptasyon Arasında Yeni Dönem" konulu akademik yayını PsikoHayat' de yayınlanmıştır.

02 MAR 2022

WhatsApp, kişisel veri kullanımını yasal zemine taşımak istiyor…

Türker Tekin ERGÜZEL Hocamızın 11.08.2021 tarihli ve "WhatsApp, kişisel veri kullanımını yasal zemine taşımak istiyor… " konulu medya katılımına dair link aşağıda yer almaktadır. https://www.egitimtercihi.com/universiteler/21301-ueskuedar-ueniversitesi-akademisyenleri-los-angeles-da-covid-19-u-anlatt.html

28 ŞUB 2022

Hesaplamalı İlaç Dizaynı Eğitimi

28.02–1.03.2022 Hesaplamalı İlaç Dizaynı EğitimiBaşlangıç Tarihi : 28 Şubat 2022, 10:00Bitiş Tarihi : 1 Mart 2022, 17:00Doç. Dr. Vildan Enisoğlu Atalay’ın organizasyonu ile gerçekleştirilen Hesaplamalı İlaç Dizaynı etkinliği bu alana ilgi duyan öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

25 ŞUB 2022

Dr. Öğr. Üyesi Gülnihal Tokgöz Hyuseın ile "Kara Deliklerin Fiziksel Özellikleri ve Spektroskopisi"

"Kara Deliklerin Fiziksel Özellikleri ve Spektroskopisi"Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gülnihal Tokgöz HyuseınTarih: 25 Şubat 2022Saat: 10:30-11.00Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyomühendislik Bölümü tarafından düzenlenen ve Üniversite Kültürü dersi kapsamında olan "Kara Deliklerin Fiziksel Özellikleri ve Spektroskopisi" konulu seminer, Biyomühendislik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülnihal Tokgöz Hyuseın tarafından 25 Şubat 2022, cuma günü 10:30-11:00 saatlerinde Zoom üzerinden online katılımla gerçekleştirilmiştir. Bu seminerde Dr. Öğr. Üyesi Gülnihal Tokgöz Hyuseın evren, gözlemlenebilir evren, evrenin genişleme teorisi, uzay teleskopları, kara deliklerin oluşumu, kara deliklerin fiziksel özellikleri, bu özelliklerin yol açtığı ilginç davranışlar ve bunların yanı sıra uzmanlık alanı olan kara delik spektroskopisi ve evrenin sonu olabilecek teoriler hakkında bilgileri katılımcılarla paylaşmış ve etkinlik sonunda katılımcıların sorularını yanıtlamıştır.

02 ŞUB 2022

Metaverse Ekosistemi

Türker Tekin ERGÜZEL Hocamızın 2.02.2022 tarihli ve Metaverse Ekosistemi konulu medya katılımına dair link aşağıda yer almaktadır. https://www.youtube.com/watch?v=n1faItJy_O0

01 ŞUB 2022

CYP1A2 and ADORA2A Genotypes Association with Acute Caffeine Intake on Physiological Effects and Performance: A Systematic Review

Türker Tekin ERGÜZEL Hocamızın 02.2022 tarihli ve "CYP1A2 and ADORA2A Genotypes Association with Acute Caffeine Intake on Physiological Effects and Performance: A Systematic Review" konulu akademik yayını Baltic Journal of Health and Physical Activity' de yayınlanamıştır.

28 OCA 2022

Yapay zeka tehlikeli olur mu? Yapay zeka nedir nerelerde kullanılır?

Başlangıç Tarihi : 28.01.2022Dr. Kristin Benli ile “Yapay zeka tehlikeli olur mu? Yapay zeka nedir nerelerde kullanılır?"Konuşmacı: Dr. Kristin BenliTarih: 28.01.2022Dr. Kristin Benli ile Haber Ankara tarafından “Yapay zeka tehlikeli olur mu? Yapay zeka nedir nerelerde kullanılır?" röportaj gerçekleştirilmiştir. İlgi röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

22 OCA 2022

“How data science became so popular in the last decade?” başlıklı seminer gerçekleşti

“How data science became so popular in the last decade?” başlıklı seminer gerçekleştiBilgisayar Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Dr. Rowanda Ahmed’in “How data science became so popular in the last decade?” başlıklı semineri gerçekleşti.

19 OCA 2022

Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Xpoda Teknik Gezi ve No-Code Eğitimi Etkinliği

Başlangıç Tarihi : 19-21 Ocak 2022Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Xpoda Teknik Gezi ve No-Code Eğitimi EtkinliğiÜsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulübü ile XPODA şirketinin iş birliği sayesinde gerçekleştirilen ilk etkinlikte, Xpoda şirketinin İş Geliştirme ve Proje Müdürü olan Sn. Tunç Eryiğit ile Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Yunus Emre Konferans Salonunda buluşuldu. Dijital dönüşüm nedir, No Code nedir, Xpoda bu alanda hangi faaliyetleri sürdürüyor ve Endüstri Mühendisleri bu sektörde hangi noktada gibi konular ele alındı.Etkinliğin diğer ayağında ise Xpoda Şirketi’nde gerçekleştirilen, Xpoda’nın No-Code eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim sonunda, katılımcılara birer proje verilip bu projeleri Xpoda yetkililerine sunmaları istendi.

14 OCA 2022

Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Start-Off: Finans Etkinliği

Başlangıç Tarihi : 14 Ocak 2022Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Start-Off: Finans EtkinliğiÜsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulübü olarak geleneksel hale getirilen “Start-Off” etkinliklerinin bir başka ayağı “Start-Off: Finans” oldu. Birbirinden değerli dört misafirin olduğu etkinlikte Sn. İskender Ada, Sn. Taner Toraman, Sn. Muharrem Uğurelli ve Sn. Vedat Güven Üsküdar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine, finans, finansal okuryazarlık, blokchain, fintech, finans danışmanlığı, ve finansın geleceği  gibi konular hakkında bilgiler verdiler. Birer Endüstri Mühendisi adayı olan öğrencilerimizin bu sektörde ne gibi alanlarda çalışabilecekleri, iyi birer kariyer için ne gibi yetkinliklere sahip olmaları gerektiğini anlatan misafirler bu alanda öğrencilerimize ışık tuttular.

12 OCA 2022

Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Oba Perdesan Teknik Gezisi Etkinliği

Başlangıç Tarihi : 12 Ocak 2022Endüstri ve Liderlik Kulübü’nün Oba Perdesan Teknik Gezisi EtkinliğiÜsküdar Üniversitesi Endüstri ve Liderlik Kulübü üyesi öğrencilerimiz, bu teknik gezide, ülkemizde 1972’den bu yana faaliyetini sürdüren Oba Perdesan’ın, Kocaeli/Gebze lokasyonunda bulunan fabrikasını ziyaret ettiler.  Teknik tekstil, stor perde kumaş üretimi, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri gibi konularda üretimin tüm aşamalarını yakından inceleme fırsatını yakaladılar.

06 OCA 2022

Prof. Dr. Selim ŞEKER ile “5G Teknolojileri ve İnsan Sağlığı"

Prof. Dr. Selim ŞEKER ile “5G Teknolojileri ve İnsan Sağlığı" Konuşmacı: Prof. Dr. Selim ŞEKERTarih: 6 Ocak 2022Saat: 10.00Üsküdar Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen “5G Teknolojileri ve İnsan Sağlığı” konulu seminer, 6 Ocak 2022 tarihinde Merkez Kuleli Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selim Şeker’in 5G teknolojileri hakkında detaylı bilgiler verdiği söyleşide bu yeni teknolojinin gelişimi üzerinde durularak, bu teknolojinin insan sağlığı, hayvanlar ve çevre üzerindeki etkileri bilimsel çalışmalar eşliğinde katılımcılarla paylaşılmıştır.  Prof. Dr. Selim Şeker’in mesleki tecrübelerini de aktardığı söyleşi, katılımcıların sorularının yanıtlanması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son bulmuştur. 

30 ARA 2021

Prof. Dr. Osman ÇEREZCİ, Gazi Üniversitesi’nin Davetlisi: “Nasıl Bir Elektromanyetik Alanda Yaşıyoruz?"

Prof. Dr. Osman ÇEREZCİ, Gazi Üniversitesi’nin Davetlisi: “Nasıl Bir Elektromanyetik Alanda Yaşıyoruz?" Konuşmacı: Prof. Dr. Osman ÇerezciTarih: 30 Aralık 2021Saat: 20.00Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çerezci, Gazi Üniversitesi İyonlaştırıcı Olmayan Radyasyondan Korunma, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (GİRKUM) 95. yılı sosyal etkinlikleri kapsamında davet almıştır. 30 Aralık 2021 Perşembe günü saat 20.00'de Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen "Nasıl Bir Elektromanyetik Alanda Yaşıyoruz?" başlıklı söyleşide Prof. Dr. Osman Çerezci, iyonlaştırıcı olmayan radyasyon konusu hakkında detaylı bilgiler vermiştir. Yürütülen çeşitli bilimsel projelerdeki bulguların ve sonuçların da aktarıldığı etkinlik, Prof. Dr. Osman Çerezci’nin katılımcıların sorularını yanıtlaması ile son bulmuştur.

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!