Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan’ın Mesajı


2012 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak; bilginin teknolojiye ve toplumsal faydaya dönüşümünü sağlayan genç mühendisler ve nitelikli bilim insanlarının oluşmasını temin etmek,  öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Öğrencilerimiz Üsküdar’ın merkezinde yer alan ve şehir içinde birçok ulaşım noktasına yakın mesafede bulunan kampüsümüzün avantajını kullanırken, akademik açıdan Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen birçok kongre, sempozyum, konferans ve çalıştaya katılım imkânı sağlanmaktadır. Aynı zamanda sosyal açıdan Üniversitemizde bulunan toplam sayısı 60’ı aşan çeşitli öğrenci kulübü ve spor takımlarında yer alabilmektedirler.

Gerçekleştirecekleri sayısız etkinliklerle öğrencilerimiz disiplinlerarası çalışmalar yapabilirler, seçmeli derslerle kendilerine özel bir program oluşturabilirler ve çift anadal-yan dal diploma olanaklarından yararlanabilirler.

Eğitim programımız Avrupa Kredi Transfer Sistemine tam uygun olup Uluslararası Öğrenci Değişimlerinden faydalanmaları ve ulusal, uluslararası sosyal sorumluluk amaçlı projeler yapmaları için öğrencilerimiz teşvik edilmektedir.

Fakültemiz bünyesindeki İngilizce ve Türkçe eğitim veren 9 bölümümüzün ders programları içerikleri itibarıyla hem meslek hem de toplumun gelecekteki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Teorik bilgiler ve modern laboratuvarlarımızda uygulamaları birlikte verilmektedir.

Üstün akademik özgeçmişi olan kadromuzun önderliğindeÜsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin her bir programında; öğrencilerimiz uluslararası standartlarda bir eğitim almaktadır. Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Adli Bilimler, Kimya Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarından mezun olanlar ülkemizin bilimsel zeminine ve nitelikli iş gücüne önemli katkılar sağlayacaktır.

Fakültemiz yurt içinde ve yurt dışında bulunan üniversiteler ve kamu ve özel kuruluşları ile ortak projeler üretmekte, kurslar ve geziler düzenleyerek öğrencilerimize sunmaktadır.

Fakültemizde uluslararası öğrenciler de eğitim görmektedir. Bu oluşan uluslararası ortam sosyo-kültürel çeşitliliği ve bilgi alışverişini de beraberinde getirmektedir. Bu sayede mezunlarımızın akredite program bilgisi ile dünyanın her yerinde görev alabilmeleri mümkün kılınmıştır.

Prof. Dr. Osman ÇEREZCİÜniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!