Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Amacı

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün temel amacı; Üsküdar Üniversitesinde Adli Bilimler alanında lisansüstü eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisansüstü çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek aynı zamanda ülkemizin adalet hizmetleri, bağımlılık ve suç önleme konularında temel gereksinimlerini karşılamaktır.


Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını, adalete hizmet eden kriminalistlerini yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Enstitümüz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde Eğitim

Enstitüye kayıtlı olan öğrenciler ders, proje, seminer ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisansüstü eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

24 KAS 2020

Derslerin Çevirimiçi (Online) Yapılması Hakkında

Öğrencilerimizin dikkatine,Covid19 önlemleri kapsamında Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde 2020-2021 güz yarı yılı sonuna kadar eğitim-öğretimin (teorik ve uygulamalı tüm derslerin) çevrimiçi (online) olarak devam etmesine karar verilmiştir.Saygılarımızla.

16 KAS 2020

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ara Sınav Takvimi

Değerli Öğrencilerimiz,2020-2021 Güz Yarıyılında LMS Üzerinden Yürütülecek Olan Online Ara Sınav Programı(*) için aşağıdaki linke tıklayınız:Link:  Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü 2020-2021 Güz Yarıyılı LMS Online Ara Sınav Takvimi.pdf(*) Tabloda yalnızca online final sınavı uygulayacak derslerin listesi yer almaktadır. Ödev/Sunum/Proje vb. değerlendirme takvimi için dersin öğretim üyesinden bilgi alabilirsiniz.Başarılar dileriz. 

03 KAS 2020

TÜBİTAK TARAFINDAN AÇILAN BURS VE DESTEK PROGRAMLARI

Değerli Öğrencilerimiz,Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine yönelik, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu-TÜBİTAK tarafından açılan “Burs ve Destek Programları” için başvuru yapabileceğiniz linkler aşağıdaki gibidir.TÜBİTAK STAR PROGRAMI açılmıştır, aktiftir. Lisans öğrencileri başvuru yapabilir.https://star.tubitak.gov.tr/TÜBİTAK BIDEB çağrıları da açılmıştır ve aktiftir. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora öğrencileri başvuru yapabilir.https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/egitim-burs-programlari-icin-2020-yili-2donem-cagrilari-acildiTÜBİTAK Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin SANAYİ projelerini de desteklemektedir.https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-lisans-ve-yuksek-lisans-ogrencilerinin-sanayi-projelerini-destekliyorBaşarılar dileklerimizleAR-GE ve Yenilik Politikaları Direktörlüğü

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!