360 sanal tur

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

07 ARA 2023

2023-2024 BAHAR YARIYILI BAŞVURULARI

2023-2024 Bahar Dönemi Online Başvuruları 11.12.2023 tarihi itibarı ile başlayacaktır.ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ >>>Son Başvuru Tarihi : 21.01.2024Bilim Sınavı Tarihi: 23 Ocak 2024 Sınav saati: 11:00Sınav yeri: Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke E Blok İcadiye Bağlarbaşı Cad. No:35 Üsküdar/İstanbulPROGRAM ÜCRETLERİ: https://uskudar.edu.tr/tr/yuksek-lisans-ucretleriAdli Bilimler Doktora Programı - Başvuru KoşullarıAdli Bilimler Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programı - Başvuru KoşullarıCeza Adaleti Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programı - Başvuru KoşullarıBiyogüvenlik Tezli Yüksek Lisans Programı - Başvuru Koşulları

27 KAS 2023

LİSANSÜSTÜ TEZLERDE MAKALE ŞARTI

Öğrencilerimizin Dikkatine; Üniversite Senatosu'nun 26.08.2021 tarihli kararında geçen makale şartı ile ilgili bölüm aşağıda belirtilmiştir. Gereği için bilgilerinize sunulur. 2021-2022 Güz Yarıyılından geçerli olmak üzere;Doktora programlarında, tez savunma sınavı öncesinde uluslararası hakemli dergide kabul edilmiş araştırma makalesi,Yüksek lisans tezli programlarında, ulusal veya uluslararası hakemli dergiye gönderilmiş araştırma makalesi şartı aranmaktadır.2023-2024 güz döneminde tez son teslim tarihi 25 Aralık 2023 ve proje son teslim tarihi 12 Ocak 2024 olarak belirlenmiştir.Önemle duyurulur.

08 KAS 2023

2023-2024 GÜZ YARIYILI ARA SINAV PROGRAMI

Değerli Öğrencilerimiz,2023-2024 güz yarıyılı ara sınav programı ektedir.Başarılar dileriz.BABE - 23-24 Güz - Vize Programı.pdfNot: Ödev olarak verilen sınavların son teslim tarihleri dersin öğretim üyesi tarafından bildirilecektir.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Amacı

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün temel amacı; Üsküdar Üniversitesinde Adli Bilimler alanında lisansüstü eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisansüstü çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek aynı zamanda ülkemizin adalet hizmetleri, bağımlılık ve suç önleme konularında temel gereksinimlerini karşılamaktır.


Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını, adalete hizmet eden kriminalistlerini yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Enstitümüz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde Eğitim

Enstitüye kayıtlı olan öğrenciler ders, proje, seminer ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisansüstü eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!