Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Amacı

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün temel amacı; Üsküdar Üniversitesinde Adli Bilimler alanında lisansüstü eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisansüstü çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek aynı zamanda ülkemizin adalet hizmetleri, bağımlılık ve suç önleme konularında temel gereksinimlerini karşılamaktır.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını, adalete hizmet eden kriminalistlerini yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Enstitümüz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde Eğitim

Enstitüye kayıtlı olan öğrenciler ders, proje, seminer ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisansüstü eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.


Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

25 ŞUB 2020

Doç. Dr. Aylin Yalçın Sarıbey'in Ders Telafileri Hakkında

Doç. Dr. Aylin Yalçın Sarıbey'in görevi nedeniyle 26 Şubat 2020 Çarşamba günü yapılamayacak olan;ABO506 Etik,Kriminal Laboratuvar Yönetimi ve Kalite Güvencesi BABE616 Adli Bilimlerde Etikderslerinin telafisi 28 Şubat 2020 Cuma 18:00-20:50 saatleri arasında;ABO 504 Olay Yeri İnceleme IIBABE629 Olay Yeri İnceleme ve Delil Toplamaderslerinin telafisi 28 Şubat 2020 Cuma 21:00-23:50 saatleri arasında yapılacaktır.Dersleri alan öğrencilerimize önemle duyurulur.

21 ŞUB 2020

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DERS PROGRAMI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME (GÜNCELLENMİŞTİR)

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar yarıyılı; Adli Bilimler Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz), Adli Bilimler Doktora ve Ceza Adaleti Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz) bölümlerinin ders programına aşağıdaki sekmelerden erişebilirsiniz.Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.ADLİ BİLİMLER DOKTORA.pdfADLİ GENETİK.pdfADLİ HEMŞİRELİK-EBELİK.pdfADLİ FARMAKOLOJİ VE TOKSİKOLOJİ.pdfADLİ PSİKOLOJİ.pdfCEZA ADALETİ.pdfOLAY YERİ İNCELEME VE KRİMİNALİSTİK.pdfSUÇ ÖNLEME VE ANALİZİ.pdf

10 ŞUB 2020

Tez Savunma Sınavı

Savunma Sınavları, izlemek isteyen öğretim elemanlarına açıktır.Adli Bilimler Anabilim Dalı öğrencisi Kübra KAZANCISınav Tarihi  : 11.02.2020Sınav Saati     : 14:00Sınav Yeri      : Merkez Yerleşke E BlokTez Başlığı     :  '' MAOA Bölgesi Polimorfizmlerinin Yaygın Anksiyete Bozukluğu ve Sigara Kullanma Davranışı ile İlişkisi " Adli Bilimler Anabilim Dalı öğrencisi Ayşenur KARAMANSınav Tarihi  : 11.02.2020Sınav Saati     : 16:00Sınav Yeri      : Merkez Yerleşke E BlokTez Başlığı     :  '' Manoamin Oksidaz (Mao) Enzim Polimorfizminin Öfke ve Saldırganlık Eğilimiyle Bağlantısı "

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!