360 sanal tur

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

05 NİS 2024

2023-2024 BAHAR YARIYILI ARA SINAV PROGRAMI (Güncellendi - 29 Mart 2024)

Değerli Öğrencilerimiz,2023-2024 bahar yarıyılı ara sınav programı aşağıdadır.Başarılar dileriz.BABE 23-24 Bahar Vize Programı (Güncel-29.03.2024).pdfNot: Sınav yapılış şekilleri ve ödev olarak verilen sınavların son teslim tarihleri dersin öğretim üyesi tarafından bildirilecektir.

08 MAR 2024

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ DERS PROGRAMLARI

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, Bahar dönemi; Adli Bilimler Doktora, Adli Bilimler Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz) ve Ceza Adaleti Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz) programlarının ders programına aşağıdaki sekmelerden erişebilirsiniz. Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.Adli Genetik.pdfAdli Hemşirelik - Ebelik.pdfAdli Psikoloji.pdfAdli Toksikoloji.pdfOlay Yeri İnceleme ve Kriminalistik.pdfSuç Önleme ve Analizi.pdfCeza Adaleti.pdfDoktora 1. Sınıf.pdfDoktora 2. Sınıf.pdfDoktora Bilimsel Hazırlık.pdfAdli Kimya ve Adli Toksikoloji.pdf

12 ŞUB 2024

DERS KAYIT İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME

Lisansüstü OBS ve Ders Kayıt İşlemleri Ders kayıtları tarihi :12-25 Şubat 2024Derslerin başlama tarihi: 19 Şubat 2024Derslerinize ders kaydınızı onayladıktan sonra ders programınızdaki gün ve saate göre katılabilirsiniz.Bilimsel hazırlık aşması öğrencileri: Hazırlık derslerini almaları gerekmektedir.Ders aşaması öğrencileri : Dönem derslerini almaları gerekmektedir.Tez aşaması öğrencileri: Tez çalışmalarını almaları gerekmektedir.Yeni kayıt öğrencileri için ; aşağıda linkler paylaşılmıştır. Linkleri kopyalayarak girmek istediğiniz sisteme ulaşabilirsiniz.OBS için: https://obs.uskudar.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx Öğrenci bilgi sisteminize giriş adresi. (Ders programı, ders seçme ve not işlemlerinizi buradan takip etmeniz gerekmektedir.)"İlk defa OBS sistemine girecek olan öğrencilerimizin şifre alanına İsmin baş harfi büyük, T.C. No ve * karakterinin birleşimiÖrneğin ismi Murat olan bir öğrenci için örnek şifre: M14807694569* veya şifre sıfırlama yaparak yeniden şifre oluşturabilirler.STIX için : https://stix.uskudar.edu.tr/student Öğrenciler ile akademisyenin doküman paylaşmasını, ödev paylaşmasını, mesajlaşmasını ve duyurular almasını sağlayan bir sistemdir. STIX sistemi tamamen OBS sistemi ile entegre çalışır. Kullanıcı adı ST uzantılı mail adresiz ve OBS şifresiniz ile giriş yapılmaktadır. (ders kayıt onayından bir gün sonra çalışmaktadır.)ALMS için :https://lms.uskudar.edu.tr/ ALMS, uzaktan eğitim konusunda bir eğitim sistemidir. Online dersiniz olursa bu adresten giriş sağlamanız gerekmektedir. (ders kayıt onayından bir gün sonra çalışmaktadır.) OBS sistemi ile entegre çalışır. Kullanıcı adı Öğrenci numaranız Şifreniz OBS şifreniz ile giriş yapılmaktadır.MAİLGİRİŞ veya MAİL ADRESİ ÖĞRENMEK İÇİN ve MAİL ŞİFRE DEĞİŞKLİĞİ İÇİN: https://bt.uskudar.edu.tr/btmailÖğrenci Numaranızı öğrenmek için : https://obs.uskudar.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspxNot: Tek Şifre sistemi ile aynı gün içerisinde yalnızca 1 defa şifre değiştirilebilmektedir. Eğer tüm işlemleri yaptığınız halde giriş sağlayamıyorsanız; teksifre@uskudar.edu.tr adresine, öğrenci numaranızı belirterek mail atınız veya bulunduğunuz yerleşkedeki Bilgi Teknolojileri Direktörlüğüne başvurunuz.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Amacı

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün temel amacı; Üsküdar Üniversitesinde Adli Bilimler alanında lisansüstü eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisansüstü çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek aynı zamanda ülkemizin adalet hizmetleri, bağımlılık ve suç önleme konularında temel gereksinimlerini karşılamaktır.


Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünün Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını, adalete hizmet eden kriminalistlerini yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Enstitümüz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde Eğitim

Enstitüye kayıtlı olan öğrenciler ders, proje, seminer ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisansüstü eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!