360 sanal tur

İngilizce Hazırlık Okulu

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Psikoloi (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) , Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Biyomühendislik (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce), bölümlerinde zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanacaktır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji bölümlerinde, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde, İletişim Fakültesi , Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programlarında isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulanabilecektir.

Çok Yönlü Dil Eğitimi

Hazırlık programında hedefimiz farklı yabancı dil seviyeleri ile okulumuza katılan öğrencilerimizi mevcut İngilizce altyapılarını da değerlendirerek, kendilerine en uygun İngilizce programıyla eğitime başlatarak onları en kısa zamanda yeterlik sınavlarını başaracak ve kendi lisans programlarına katılabilecek düzeye çıkarmaktır. Öğrencilerimizin yabancı dile ilişkin bilgi edinmelerinin ötesinde, dört temel dil becerisini kazanmaları, hedef dilin iletişimsel işlevlerini başarıyla yerine getirmeleri ve iletişimsel stratejileri ustalıkla kullanabilmeleri temel ilkemizdir.

Bu amaçla öğrenciler, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programına (The Common European Framework of Reference for Languages) göre modüler (A1-A2-B1-B2-C1) bir eğitim programına tabi tutularak eğitimin başından sonuna kadar dil gelişimlerinin daha iyi izlenmesi ve gelişimlerine göre değerlendirilmeleri sağlanır. Bu programla öğrencilerimize derslerini izleyecekleri, ödev, sınav ve tezlerinde kullanacakları düzeyde İngilizce öğretmek yanında, günümüzde birbirine yabancı dünya insanlarının ortak iletişim dili haline gelmiş İngilizce’yi bilen ve aktif olarak kullanan meslek elemanlarının da ülkemize kazandırılması sağlanmaktadır.

En üst modüle ulaşan öğrencilere, genel İngilizce derslerine ilave olarak, lisans programlarına yönelik olarak alanlarıyla ilgili temel sözcüklere aşina olmaları, İngilizce not tutma becerilerinin geliştirilmesi ve alanlarıyla alakalı İngilizce akademik sunular yapabilmeleri maksadıyla özel amaçlı İngilizce programları uygulanır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Psikoloji (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce); Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Biyomühendislik (İngilizce), Endüstri ve Sistem Mühendisliği (İngilizce) bölümlerinde zorunlu İngilizce Hazırlık programı uygulanacaktır. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Psikoloji (Türkçe), Felsefe ve Sosyoloji bölümlerinde; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Moleküler Biyoloji ve Genetik (Türkçe) bölümünde; İletişim Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin tüm bölümlerinde ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programlarında isteğe bağlı İngilizce Hazırlık sınıfı açılacaktır.

Öğrencilerimizin dönem içi performans ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmak ve arzu edilen başarı ivmesini korumak için deneyimli akademik kadromuz sürekli yönlendirme ve telafi programlarıyla öğrencilerimizin her zaman takipçisi olacaklardır.

ALFSI ile Üsküdar’dan dünyaya!

Üsküdar Üniversitesi İngilizce hazırlık programı ALFSI ve uluslararası anlaşmaları ile öğrencilerimiz çok sayıda avantaja sahip olabilmektedir.

Üsküdar Üniversitesi Hazırlık programı, ALFSI ile; İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İspanya, Almanya ve hatta Çin'de yer alan üniversite, enstitü ve akademiler ile yapmış olduğu anlaşmalar ile öğrencilerine hazırlık eğitiminden, yüksek lisansa kadar imkânlar sunmaktadır.

ALFSI Akademinin; University of California Los Angeles Extension, London College of Contemporary Arts, London School of Business and Finance, St Patrick's College, Gisma Business School - Berlin ve 360 GSP College ile Amerika'dan FLS ve kolejleri ile İngiltere'nin saygın eğitim kurumlarından Cambridge Education Group ile anlaşmaları bulunmakta ve böylece öğrencilerimiz ilgili üniversitelerin hazırlık programlarına 2 sömestrde veya yaz dönemi boyunca isteğe bağlı olarak katılabilmektedir.© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

T.C. Üsküdar Üniversitesi Altunizade Mh. Üniversitesi Sokağı No:14 PK: 34662 Üsküdar / İstanbul / Türkiye
Pbx +90 (216) 400 22 22 Fax +90 (216) 400 22 22
info@uskudar.edu.tr