ÜÜTV
STIX
Alms
Zoom
Academy

BİZE HER YER ÜSKÜDAR!

İstanbul’un kalbi Üsküdar’da yer alan yerleşkelerimizdeki akıllı dersliklerimiz, 50’yi aşkın laboratuvarımız ve daha birçok eşsiz altyapı özelliklerimizle yetinmiyoruz.

Güçlü teknolojik altyapımız ve online platformlardan da eğitim veren hepsi alanlarında uzman akademik kadromuzla öğrencilerimiz neredeyse biz oradayız.

"Uzaktan Eğitim"de de Üsküdar Farkı!

Üniversitemiz, İstanbul’un ve Üsküdar’ın en merkezi noktalarında bulunan yerleşkelerindeki güçlü altyapı özellikleri ile öğrencilere sunulan yüz yüze eğitimin yanı sıra birçok dijital platform üzerinden gerçekleştirilen uzaktan eğitim ders ve uygulamalarıyla da fark oluşturuyor.

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, ALMS programı ile sanal sınıf uygulaması Perculus’a girerek senkron (canlı) şekilde online eğitim alabiliyorlar. ZOOM programından da hem senkron (canlı) dersler hem de online toplantı ve konferanslardan yaralanabiliyorlar.

Akademisyenlerimiz ve öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü’nün geliştirdiği STIX programı (stix.uskudar.edu.tr) ile birbirleriyle iletişim halinde olarak bilgi, belge ve ödev paylaşımını 7/24 sağlayabiliyorlar.

Üsküdar Üniversitesi Televizyonu da (ÜÜTV) uzaktan eğitim derslerinde aktif rol oynayarak haftanın 6 günü canlı ders yayınlarına ev sahipliği yapıyor. tv.uskudar.edu.tr adresinden canlı olarak yayınlanan dersleri kaçıran öğrenciler, aynı gün ÜÜTV YouTube kanalına yüklenen dersleri diledikleri anda takip edebiliyorlar.

Tüm bu olanaklarla öğrencilerimiz toplam ders sayısının %99’u senkron (canlı) olarak verilen uzaktan eğitim derslerine katılım sağlarken, örgün eğitimin %70’i yüz yüze, %30’u ise uzaktan eğitim şeklinde verilebiliyor. Final, vize ve bütünlemeler de online sınav şeklinde yapılabiliyor.

Akademik gücüyle dijital platformlarda da güçlü!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan
Prof. Dr. Sevil Atasoy’a,
Prof. Dr. Sinan Canan’dan
Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan
’a kadar hepsi alanlarında Türkiye’nin en önemli bilim insanları arasında yer alan akademisyenlerimizle dijital platformlarda da öğrencilerimiz neredeyse biz oradayız.

600’ü aşkın akademisyenimiz, ALMS, Perculus, STIX, ZOOM ve ÜÜTV gibi dijital platformlarımızı aktif şekilde kullanarak öğrencilerimizle senkron (canlı) ve a-senkron şekilde derslerde bir araya geliyorlar.

Geniş bir yelpazedeki
e-kaynaklarla da bir adım önde!

Yerleşkelerimizdeki 50.000’e yakın basılı kaynağın yer aldığı zengin içerikli kütüphanelerimizin yanı sıra farklı alanlara yönelik 27.000 elektronik dergi ve 23.000’i aşkın elektronik kitabın yer aldığı e-kütüphanemizle de öğrencilerimize her an her yerde bilgiye ulaşma imkânı sağlıyoruz.

Kütüphane Direktörlüğümüz, 22 farklı veri tabanı aboneliğiyle de öğrencilerimize zengin bir koleksiyon sunuyor.

Online etkinliklerle bilim ve eğlence bir arada!

Üsküdar Üniversitesi’nde akademik yıl boyunca düzenlenen yüzlerce kongre, sempozyum, konferans, seminer, panel, sergi ve konserin yanı sıra dijital mecralarda gerçekleştirdiğimiz sanal etkinliklerle de öğrencilerimizle online üniversite çatısı altında da hep bir aradayız.

ZOOM Webinar sempozyumları ile dünyanın farklı noktalarından konuşmacılar ile dinleyicileri bir araya getiriyor, online programlar ile bilimsel etkinliklerimizi sürdürüyoruz.

Instagram canlı yayınlarımız ile sosyal medyada keyifli sohbetler gerçekleştiriyor, KAHOOT uygulaması üzerinden düzenlediğimiz yarışmalarla eğlenceli aktiviteler düzenliyoruz. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan akademisyenlerimiz, ÜÜTV’de yayınlanan ve “üniversite kültürü dersi” kapsamındaki E-KÜRSÜ konferansları ve online ders uygulamalarıyla öğrencilerimizin ufkunu açmaya devam ediyorlar.© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

T.C. Üsküdar Üniversitesi Altunizade Mh. Haluk Türksoy Sk. No:14 PK: 34662 Üsküdar / İstanbul / Türkiye
Pbx +90 (216) 400 22 22 Fax +90 (216) 400 22 22
info@uskudar.edu.tr