Mac Laboratuvarı

İletişim Fakültesi Macintosh (Mac) laboratuvarı yaklaşık 80 m²lik özel havalandırma ve kablolama altyapısına sahip bir alanda;  30+1 adet 3,2 Ghz ve 16 GB Ram desteği olan yüksek konfigürasyonlu 28 inç bilgisayar, 30 adet Creative Pen ve Touch Tablet, akıllı tahta sistemi ve network cihazları, yazıcı ve tarayıcılardan oluşmaktadır. Ayrıca laboratuvar içinde konumlandırılmış küçük bir alanda fakülte gazete ve dergilerinin oluşturulduğu yazı işleri bölümü de bulunmaktadır.

Macintosh Laboratuvarı’nın Amacı

Bu laboratuvar özellikle Temel Grafik Tasarım, Web Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Mobil Cihazlarda Uygulama Tasarımı, Masaüstü Yayıncılık, Çokluortam Tasarımı ve Uygulamaları, Tasarım ve Kodlama, Fotoğraf ve Manipülasyon, Animasyon, Kısa Film ve Kurgu Teknikleri gibi proje geliştirme derslerinde kullanılmaktadır.

Başta Görsel İletişim Tasarımı Bölümü olmak üzere gün geçtikçe dijitalleşen iletişim bilimlerinin tüm alanlarına hizmet verebilecek yeterlilikte düzenlenen laboratuvarda grafik tasarım, masaüstü yayıncılık, internet teknolojileri, üç boyutlu modelleme, kurgu, çizgi film gibi konularda kullanılan Adobe programları kuruludur.

Macintosh Laboratuvarı’nın Kullanım Olanakları

Lisans öğrencilerimizin yüksek hızda internete sahip olan modern yapıdaki laboratuvarlarımızı ders dışında da kullanabilme olanaklarının yanı sıra lisansüstü eğitim yapan öğrencilerin de tez çalışmalarında, projelerinde ve araştırmalarında öğretim elemanları ile birlikte çalıştıkları bir laboratuvar niteliğindedir.

 

 

Cihaz Cinsi

Adedi

Bilgisayar

30+1

Tablet

30

Hoparlör

30 (Yerleşik)

Projeksiyon Cihazı

1

Akıllı Yazı Tahtası

1

Yazıcı

1

Tarayıcı

1

Prof.Dr. And ALGÜL

İF/ Görsel İletişim Tasarımı-Bölüm Başkanı / SOBE / Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans / Doktora Programı Anabilim Dalı Başkanı

CV Görüntüle Özgeçmiş And ALGÜL / (0216) 400 2222 : 2973