Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday

Tıp Fakültesi Genel Bilgi

Üsküdar Üniversitesi kuruluşundan bu yana bilimsel, kaliteli ve çağdaş bir eğitimi hedeflemiştir. Davranış ve Sağlık Bilimleri alanında her yıl deneyimlerini ve donanımlarını artırarak büyümektedir. Bu alanlarda öne çıkmış ve ülkemize yetkin, dinamik ve profesyonel sağlık bilimciler yetiştiren bir kurum olmuştur.

Modern Tıp eğitimine katkı sağlamak amacıyla Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluşu 15 Mart 2018 tarihinde resmi olarak gerçekleştirilmiştir. Bilgili, donanımlı, dürüst, çalışkan mesleki değerlerine ve geleneklerine bağlı, toplum yararını gözeten, ülkesine ve insanlığa hizmeti amaçlayan, kendini eğitebilen, bilimin ilerlemesine katkı sağlayabilecek hekimler yetiştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinin NPiSTANBUL Beyin Hastanesi ve İstanbul Ataşehir Memorial Hastanesi ile iş birliği bulunmaktadır. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi bünyesinde Nöropsikiyatri Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPSUAM), Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM), Kişiye Özel Tedavi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİMER), Deneysel Araştırma Birimi (ÜSKÜDAB) gibi aktif olarak faaliyetlerini sürdüren araştırma merkezleri ve multidisipliner laboratuvarları bulunmaktadır.


Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinin eğitim dili Türkçedir ve eğitim modeli olarak “Hibrit Sistem” seçilmiştir. Bu sayede eski ile yeninin olumlu özellikleri bir araya getirilmiş, geleceğin hekiminin en iyi öğrenme yöntemleri ve materyalleri ile buluşturulması amaçlanmıştır.

Değerlerimiz;

* Toplumsal sorumluluk

* Çevreye, doğaya ve insana saygı

* Çağdaşlık ve bilimsellik

* Etik değerlere bağlılık

* Takım dayanışması ve paylaşımcılık

* Dürüstlük

* Eleştirel düşünce

* Saydamlık ve hesap verebilirlik

* İyi yönetişim

* Kalite bilinci ve mükemmelliğe bağlılık

* Pozitif yaklaşım ve iletişim

* Özgüven

* Yenilikçilik

Bölüm

Puan Türü

2023 Kontenjan

2022 ÖSYS Taban Puan

2022 ÖSYS Başarı Sırası

TIP FAKÜLTESİ (ÜCRETLİ)


SAY

30

459.72253

48240

TIP FAKÜLTESİ (BURSLU)


SAY

10

502.18591

16131

TIP FAKÜLTESİ (%50 İNDİRİMLİ)


SAY

29

484.85837

28037

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!