Çap Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Çap Kayıt Onayı” için Bilgilendirme

  • Anasayfa
  • Çap Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Çap Kayıt Onayı” için Bilgilendirme

Çap Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Çap Kayıt Onayı” için 30.09.2021 tarihine kadar Çarşı Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ne gelerek ekte yer alan formu ve ÖSYM Puan Kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Gelemeyecek öğrencilerin ekte yer alan dilekçeyi doldurup ÖSYM Puan Kartları ile birlikte dogucan.ozdemir@uskudar.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

GANO'su 3.75 ve üzeri olan öğrencilerin ÇAP yapabilecekleri program dışındaki başvuruları senato tarafından bireysel olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucu Üniversitemiz Senatosuna sunulacak olan öğrencilerimizin 30.09.2021 tarihine kadar Çarşı Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ne gelerek ekte yer alan formu ve ÖSYM Puan Kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Gelemeyecek öğrencilerin ekte yer alan dilekçeyi doldurup ÖSYM Puan Kartları ile birlikte dogucan.ozdemir@uskudar.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

Asil listede yer alan öğrenciler arasında 30.09.2021 tarihine kadar kayıt yapmayan öğrenci olması durumunda 01.10.2021 tarihinden itibaren yedek listeden öğrenciler, kayıt için davet edilecektir.

Bir programda asil bir başka programda yedek listede yer alan öğrenciler 01.10.2021 tarihine kadar kayıt hakkına sahiptir. 30.09.2021 tarihine kadar yedek listede oldukları programdan sıra gelmemesi durumunda asil olarak yerleşmiş oldukları programa kayıt haklarını kaybetmeyeceklerdir.

Kayıt olan öğrencilerin ana dal programında başarıyla tamamlamış oldukları derslerden ÇAP programı müfredatındaki ortak derslere ait muafiyet işlemleri ÇAP danışman hocaları kontrolünde otomatik yapılacaktır.

Aşağıdaki linkten ÇAP başvuru sonucunuzu TC kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:

https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/cap_sonuc

Not: (2) Ana dal programında “Üsküdar Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilen burs veya indirimlerden yararlanan öğrenciler, ÇAP yaptıkları programda da bu haklarından yararlanırlar. Ana dal programından mezun olan ancak çift ana dal programını bitiremeyen öğrencinin bursluluk süresi, Burs Yönergesi’nde ana dal için belirtilen azami süre bir (1) yıl kadar uzatılabilir.


çap onay formu.pdf

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!