Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

Ebelik Akademik Etkinlikler

02 KAS 2023

Erzurum Ebelik Öğrencileri Kongresi

Her yıl düzenlenen Ebelik Öğrenci Kongresi bu sene Erzurum'da Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünün ev sahipliği ile düzenlendi. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüten ve aynı zamanda Ebelik Bölümümüzde öğretim üyesi olarak görev alan Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yılmaz Esencan ile birlikte yine ebelik bölümü öğretim üyeleri arasında yer alan Dr. Öğr. Üyesi Ayça Demir Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Arzu Akdemir ve Öğr. Gör. Şerife Kelle hocalarımızın öncülüğünde aralarında ebelik bölümü kulübümüz olan Mucizeye İlk Dokunuş Kulüp yöneticileri ve üyelerinin de yer aldığı toplam 42 öğrencimiz Üsküdar Üniversitesi Otobüsü ile Erzurum'a yola çıktı. Onları bilim yolculuğuna bilimsel çalışmaları ile coşkuyla uğurladık. 

16 HAZ 2023

Ebelik Bölümü 4. sınıf Öğrencileri Mezuniyet Proje Sunumları

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü 2023 Yılı Mezunlarımız hazırladıkları bitirme projesi sunumlarını başarıyla gerçekleştirdiler.

02 MAY 2023

Yoksulluğun Gölgesinde Kadın ve Çocuk

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü kapsamında Üsküdar Üniversitesi Ebelik Bölümü 4. sınıf Öğrencilerinin yapmış olduğu öğrenci sempozyumumuzu gerçekleştirdik. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

27 ARA 2022

Mikrofon Sende-1

Üsküdar Üniversitesi Kariyer Merkezi ile birlikte bölümümüz öğrencilerinin gönüllü yaz stajı deneyimlerini anlattıkları etkinliğimiz yeni staj yapacak öğrencilerimiz için oldukça faydalı olmuştur.

13 ARA 2022

Ebeannem Yolculuğu

Ebe Fatma Adaş'ın mesleki deneyim ve tecrübelerini bizimle paylaştığı bir etkinlik olmuştur.

13 HAZ 2022

Postpartum Kanama

2021-2022 Yılı Bahar döneminin son ebelik bölüm etkinliği olan Postpartum Kanamaya  seminerimiz Op. Dr. İlkhan Keskin tarafından gerçekleştirilmiştir. Alanında uzman hekimimiz tarafından gerçekleştirilen etkinlikte postpartum kanamada kanıt temelli en son yaklaşımlara değinilmiştir. Kıymetli hocamıza vermiş olduğu değerli bilgiler için yürekten teşekkürlerimizi sunarız. Bahar dönemimizin son etkinliğinde bizlerle olan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

06 HAZ 2022

Aromaterapi

Ebelik Bölüm etkinliği olarak gerçekleştirilen Aromaterapi semineri alanında uzman Prof. Dr. Gülay Rathfisch tarafından gerçekleştirilmiştir. Türkiye'nin farklı Üniversitelerinden Ebelik Bölümü öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve bölüm başkanlarının katıldığı etkinliğimiz 105 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Katılım sağlayan tüm öğretim elemanları ve öğrencilerimize en içten teşekkürlerimizi sunarız.

28 MAY 2022

Bahara +1 Farkındalıkla Merhaba Diyoruz

Ebelik Bölümü ve Mucizeye İlk Dokunuş Kulüp etkinliği olarak gerçekleştirilen Bahara +1 Farkındalıkla Merhaba Kahvaltısı Üsküdar Tebessüm Kahvesi'nde gerçekleştirilmiştir. Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yılmaz Esencan, Dr. Öğr. Gör. Ayça Demir Yıldırım, Öğr. Gör. Günay Arslan ve Arş. Gör. Ebru Sağıroğlu'nun katılımı başta olmak üzere 1., 2., 3. ve 4. sınıf Ebelik Bölümü öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Kahvaltı etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza ve bizleri ağırlayan Tebessüm Kahve çalışanlarına teşekkür ederiz.

24 MAY 2022

Doğum ve Psikodrama Atölyesi

Ebelik Bölümü etkinliği olarak gerçekleştirilen Doğum ve Psikodrama Atölyesi 24-25-26 ve 27 Mayıs tarihlerinde 20:00-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Atölye etkinliğimiz Mucizeye İlk Dokunuş Ebelik Kulübü üyelerine açık olarak gerçekleştirilmiştir. Kontenjanın bir kısmı ise Tunceli Munzur Üniversitesi Ebelik Bölümü Öğrencilerine ayrılmıştır. Atölye etkinliğini gerçekleştiren Uzman Ebe Özlem Karabulut'a ve tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

23 MAY 2022

Güvenli Annelik

Ebelik bölümümüz olarak TAB Vakfı aracılığı ile 3. ve 4. sınıf Ebelik Bölümü öğrencilerimiz için hazırlanan Güvenli Annelik Eğitici Eğitimi kursumuz  23-24 Mayıs 2022 ve 30-31 Mayıs 2022 tarihlerinde  09:00-16:00 saatleri arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi Ümraniye Yeni Yerleşkemizde yüz yüze gerçekleştirilmiştir. Eğitimleri gerçekleştiren Nesrin Sağ, Nurşen Kanbur ve Hazal Günel'e ve tüm katılımcılarımıza en içten duygularımızla teşekkürlerimizi sunarız. 

16 MAY 2022

İklim Değişikliğinin Gebelik ve Anne Sağlığına Etkisi

Ebelik Bölüm etkinliği olarak gerçekleştirilen İklim Değişikliğinin Gebelik ve Anne Sağlığına Etkisi seminerimiz  Arş. Gör. Ebru Sağıroğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Türkiye'nin farklı Üniversitelerinden Ebelik Bölümü öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının katıldığı etkinliğimiz için tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

09 MAY 2022

Geçmişten Günümüze Doğum Figürleri

Ebelik bölümü ve Mucizeye ilk dokunuş kulübünün ortak olarak düzenlediği  ''Geçmişten Günümüze Doğum Figürleri'' etkinliği İntörn Ebe ve Arkeolog Selen Çağlayık Eloğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Bölümümüz öğrencilerine ve Türkiye'nin her yerinden katılan meslektaşlarımıza verdiği konferans için kıymetli konuşmacımıza teşekkür ederiz.

15 NİS 2022

Vaka Örnekleri ile Partograf Kullanımı

Ebelik Bölüm etkinliği olarak gerçekleştirilen Partograf Kullanımı seminerimiz alanında uzman Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yılmaz Esencan tarafından gerçekleştirilmiştir. Seminer sırasında Mucizeye İlk Dokunuş Ebelik kulübümüzün organizasyonu ile katılımcılar arasında çekiliş gerçekleştirilmiş olup bir katılımcımıza Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yılmaz Esencan hocamız tarafından '' Doğum Öncesi Dönem-II'' isimli kitap hediye edilmiştir. Türkiye'nin farklı Üniversitelerinden Ebelik Bölümü öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve bölüm başkanlarının katıldığı etkinliğimiz 230 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Katılım sağlayan tüm öğretim elemanları ve öğrencilerimize en içten teşekkürlerimizi sunarız.

07 NİS 2022

Türkiye'de ve Dünya'da Ebelik Eğitimine Güncel Bir Bakış

Ebelik bölüm etkinliği olarak gerçekleştirilen seminerimiz Öğr. Gör. Esra Tavukçu hocamızın ulusal ve uluslararası kapsamda ebelik eğitimini ele aldığı sunumu ile gerçekleşti. Seminere Türkiye'nin çeşitli Üniversitelerinin Ebelik Bölümlerinden öğrencilerin, öğretim elemanlarının ve bölüm başkanlarının katılımı ile heyecan dolu anlara ev sahipliği yaptık. Katılım sağlayan tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

30 MAR 2022

Serbest Ebelik

Ebelik bölüm etkinliği olarak gerçekleştirilen seminerimiz yaklaşık 10 yılı aşkın süredir serbest ebelik yapmakta olan Ebe Hayriye Erdoğu tarafından gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimize Türkiye'nin farklı Üniversitelerinin Ebelik Bölümlerinden katılım olmuştur. Katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

25 MAR 2022

Birinci Basamakta Ebelik

Ebelik bölümü etkinliği olarak gerçekleştirilen Birinci Basamakta Ebelik seminerimize Türkiye'nin farklı üniversitelerinin ebelik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Moderatör Ar. Gör. Ebru Sağıroğlu ve konuşmacı Öğr. Gör. Ayça Demir Yıldırım'ın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte Türkiye'de birinci basamak sağlık hizmetlerinde yasal düzenlemelerdeki eksiklikler ve ebelerin rol ve görevlerinin güncel literatür doğrultusunda ele alınmasıyla tartışıldı. Katılan tüm  katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

08 MAR 2022

Dünya Kadınlar Günü Sempozyumu

Ebelik bölümü ve Mucizeye İlk Dokunuş Kulübü ortak etkinliği olarak gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Günü Sempozyumu Türkiye'nin tüm bölgelerinden yoğun katılım, coşku ve özveri ile gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya kadınlar gününde Gör, Duy, İlgilen, Güçlen temamızla Şiddetin tüm türlerine dikkat çektik. Tüm konuşmacı ve katılımcılarımıza anlamlı bir günde bizlerle birlikte oldukları için en içten teşekkürlerimizi sunarız.Zoom: https://uskudar-edu-tr.zoom.us/j/95922720713YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=14tXISDxu-I

21 OCA 2022

Covid-19 Pandemisinde Aşı Tereddütü ve Karşıtlığı

Ebelik bölümü ve Mucizeye ilk dokunuş kulübünün ortak olarak düzenlediği  ''Covid-19 Pandemisinde Aşı Tereddütü ve Karşıtlığı'' etkinliği Arş. Gör. Ezgi Keskin tarafından gerçekleştirilmiştir. Bölümümüz öğrencilerine verdiği konferans için kıymetli hocamıza teşekkür ederiz. 

03 OCA 2022

Rahim Ağzı Kanserleri ve Tarama Yöntemleri

Ebelik bölümü ve Mucizeye ilk dokunuş kulübünün ortak olarak düzenlediği  ''Rahim Ağzı Kanserleri ve Tarama Yöntemleri'' etkinliği Öğr. Gör. Eda Yetimoğlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Toplum sağlığının geliştirilmesinde etkin rolü olan sağlık profesyoneli adaylarına verdiği konferans için saygıdeğer hocamıza teşekkür ederiz.

28 ARA 2021

İnfertilitenin Kadın Sağlığına Etkisi

Türkiye de ilk kez Mucizeye İlk Dokunuş Kulübü tarafından ele alınan bu etkinlik  ebelik bölümü ile gerçekleştirilmiştir. Ataşehir Memorial hastanesinden konuşmacı olarak ağırladığımız Op. Dr. Fırat Tülek hocamıza verdiği değerli  bilgiler için tüm katılımcılar adına teşekkür ederiz.

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!