Üsküdar İletişime 3 ödül daha…

DOI : https://doi.org/10.32739/uha.id.42305

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Genç İletişimciler Yarışmasının sonuçları açıklandı. 4 dal ve 14 kategoride verilen ödüllerden 3’ünü Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi kazandı. Böylece son 5 yılda Üsküdar İletişim ödül sayısını 20’ye çıkardı. 

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ödüllerine yenilerini ekledi. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında bu yıl 18 üniversiteden 62 başarılı öğrencinin projeleri dereceye girdi.

Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen, 4 dal ve 14 ketegoride ödülün sahibini bulduğu yarışmada ödüllerden 3’ü Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine geldi.  

“Kürtaj Yolculuğu” na üstün başarı ödülü

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Esma Helen Sarıgül, danışmanlığını Prof. Dr. Süleyman İrvan’ın yaptığı “Kürtaj Yolculuğu” isimli röportaj sitesiyle İnternet Yayıncılığı dalında Üstün Başarı Ödülü kazandı.

“Çiftçi Dünyası” na ikincilik ödülü…

İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Hande Serra Keskin, “Çiftçi Dünyası” isimli haber sitesiyle İnternet Medya Sitesi dalında ikincilik ödülü kazandı. Danışmanlığını Prof. Dr. Süleyman İrvan’ın yaptığı haber sitesinde çiftçilikle ilgili haber ve röportajlar yer aldı.

“Meslek Rehberim” e üçüncülük ödülü

Yarışmada Gazetecilik Bölümü öğrencisi Sefa Mert Kahraman da “Meslek Rehberim” isimli sitesiyle İnternet Sitesi dalında üçüncülük ödülü kazandı. Danışmanlığını Arş. Gör. Atila Erdemir’in yaptığı internet sitesinde farklı mesleklere ilişkin röportajlar yer aldı.

Son beş yılda 20 ödül Üsküdar’a

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri; 

29. Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda bir ikincilik ve bir üçüncülük,

30. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda bir birincilik, iki ikincilik ve bir üçüncülük, 

31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında bir birincilik ve üç ikincilik, 

32. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında bir birincilik, dört ikincilik ve iki üçüncülük,

33. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında bir üstün başarı, bir ikincilik ve bir üçüncülük olmak üzere toplam 20 ödül kazandı.

Ödül töreni yapılmayacak

Her yıl genç gazetecilerle gazetecilik mesleğinin duayen isimlerini bir araya getiren ödül töreni yerine bu yıl farklı bir format geliştirildi. Buna göre, yarışmada ödül kazanan öğrenciler, bu yıl deprem farkındalığına katkı sağlayacak projeler geliştirmeleri için sektörün önde gelen isimleri tarafından mentorluk desteği alacak. Yıl sonuna dek geliştirecekleri bu projelerle gençler çağın iletişim trendleri ve araçlarıyla kariyerlerine başlamaları için bir teşvik kazanırken, deprem bölgelerinde toplumsal hafızanın canlı tutulmasına da katkıda bulunulacak.


 

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)