Üsküdar Üniversitesi'nin genç iletişimcilerine TRT’den birincilik ödülü

Üsküdar Üniversitesi'nin genç iletişimcilerine TRT’den birincilik ödülü

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT tarafından, üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması"nın ödülleri sahiplerini buldu. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencileri Onur Kara, Zehra Rümeysa Fidan, Elyesa Karatepe ve Anıl Emül, "Göç Eden Hayatlar" isimli çalışmalarıyla Yeni Medya Yayıncılığı dalı İnternet Yayıncılığı kategorisinde birinci, Radyo-TV-Sinema Bölümü öğrencisi Emre Çelik ise Televizyon Yayıncılığı dalı Kısa Film kategorisinde üçüncü oldu.

Mübadillerin hüzünlü hayat hikayesi ödül getirdi

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nihal Toros Ntapiapis öncülüğünde Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi konusunda yaklaşık 1 yıllık çalışma yapan Onur Kara, Zehra Fidan, Elyesa Karatepe ve Anıl Emül birincilik ödülüne layık görüldü. Ekip, aradan geçen 94 yıla rağmen iki ülke arasındaki zorunlu göçün acılarını yaşayanların hikayesini derlemişti.

Kırmızının Uykusu jürinin en beğendiklerinden biri oldu

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Can Diker’in desteğiyle yarışmaya katılan 3. sınıf öğrencisi Emre Çelik de Kırmızının Uykusu isimli kısa filmiyle üçüncülük ödülünü kazandı. Yeni dünya düzeni, insanların tüketim çemberinde hapsoluşu ve birbirlerinden kopuşunu işleyen Çelik’in kısa filmi, büyük beğeni kazandı.


Üsküdar Üniversitesi'nin genç iletişimcilerine TRT’den birincilik ödülü 2

“Sorgulayan gençlik yetişiyor”

TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, törende yaptığı konuşmada, üniversitelerde aklın ve bilimin ışığında eleştiren, sorgulayan bir gençliğin yetiştiğini belirterek, yarışmaya katılan eserlerin teknolojik altyapısının, kalitesi ve çeşitliliğinin bu gerçeği ortaya koyduğunu söyledi.

İletişim fakültelerinden yarışmaya büyük ilgi

"Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde düzenlenen yarışmaya bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrenci 211 eserle katıldı.

Yarışma, Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar, Orta  Asya ülkeleri ile  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki ( KKTC) üniversitelerde iletişim alanında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlendi.

Ödül töreni, TRT Ankara'nın tarihi Arı Stüdyoları'nda düzenlendi.

Tüm kategorilerde birincilere 3 bin 500, ikincilere 2 bin 500 ve üçüncülere ise bin 500 lira ödül verildi.

Üsküdar Üniversitesi'nin genç iletişimcilerine TRT’den birincilik ödülü 3
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)