Diplomasını Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın elinden aldı

Azmiyle çevresindekilere örnek olan, yaşadığı zorluklara rağmen hayata pozitif bakmayı başarabilen Sosyal Hizmetler programı mezunu Gamze Önder, diplomasını Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın elinden teslim aldı. 


Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmetler programı mezunu Gamze Önder, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı ziyaret ederek diplomasını teslim aldı. Üniversite sınavını 2020 yılında kazandığında yaşadığı engel nedeniyle ailesinin ulaşım konusunda sıkıntı yaşama ihtimaline karşı çekimser kaldığını ifade eden Gamze Önder, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmetler programını başarıyla tamamlamış olmanın yaşattığı mutluluğu Tarhan ile paylaştı.

“Pozitif bakış açısını korumaya çalışıyorum”

Yaşadığı zorluklara rağmen hayata pozitif bakmaya devam eden ve gösterdiği azim ile çevresindekilere örnek olan Önder; “Hayata pozitif bakıyorum. Bazı imkansızlıklar yaşasam da pozitif bakış açısını korumaya çalışıyorum. Örneğin evimizde asansör yok o nedenle ailemin yardımı olmadan eve ulaşamıyorum, buna rağmen üniversite okumak benim en büyük hayalimdi. Nevzat Hoca’nın kitaplarını okuduktan ve sosyal medyadan takip etmeye başladıktan sonra kendisinin yaşama bakış açsından çok etkilendim ve Üsküdar Üniversitesi’nde okumaya karar verdim. İlk tercihim Sosyal Hizmetler programı oldu ve bu alanda çalışmayı çok istiyorum.” dedi.

“Hayatımı kaleme alıyorum”

Kitaplara çok meraklı olduğunu ifade eden Önder, hayatını kaleme aldığını ifade etti. Önder; “Kitaplara çok meraklıyım, kitap okumayı çok seviyorum. Hatta şu anda bir kitap yazıyorum, hayatımı kaleme alıyorum. Hayatım ile insanlara örnek olabileceğimi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Tarhan, Önder’in yaşadığı hastalık ile ilgili sorular yöneltti 

Üsküdarlı yeni mezun Gamze Önder ile yakından ilgilenen Tarhan, son kitabı Ezber Bozan Hayat ‘a ilişkin Önder ile sohbet etti. Kitabı okuduğunu ve çok beğendiğini belirten Gamze Önder, uzun süredir bu kitabı beklediğini sözlerine ekledi. 

Ziyaret sırasında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Önder’e imzalı kitaplarını hediye etti.

Ziyaret, Prof. Dr. Tarhan tarafından Gamze Önder’e diplomasının teslim edilmesi ile son buldu.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)