‘Farklı Cinsel Kimlik Yönelimleri’ kitaplaştırıldı…

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ‘Kaknüs Psikoloji’ tarafından yayınlanan “Günümüz Gençliğinin Karşı Karşıya Bulunduğu Büyük Tehlike: Farklı Cinsel Kimlik Yönelimleri” başlıklı kitabın yazarları arasında yer aldı. 

Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu (Dünya ÇAKOP)’un girişimiyle, alanında uzman sekiz Türk bilim insanının konu üzerine kaleme aldıkları makalelerden oluşan eser, farklı cinsel kimlik yönelimleri üzerine hazırlanmış ilk yerli çalışma niteliğinde.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü-Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da yazarları arasında bulunduğu çalışmada, Sefa Saygılı, Sema Yılmaz, Mustafa Atak, Ahmet Akın, Beşir Eryarsoy, Mehmet Lütfi Arslan ve Mustafa Merter de bulunuyor.

Prof. Dr. Tarhan patolojik cinsellik başlığı altında değerlendirmelerde bulundu

Prof. Dr. Nevzat Tarhan eserde kaleme aldığı “Patolojik Bağımlılık Olarak Cinsellik” başlıklı bölümle patolojik cinsellik konusunda önemli başlıklara dikkat çekiyor. Psikoloji bilimi ışığında saptamalarda bulunan Tarhan ayrıca; cinsel kimliklerin doğuştan mı, edimsel mi geliştiği konusunda da değerlendirmelerde bulunuyor.

Kitabın yazılma amacının ‘normal dışı cinsel eğilimlerde’ görülen artış olduğu ifade edildi

Kitabın yazılma amacının normal dışı cinsel eğilimlerde görülen artış olduğu ifade edilirken; “Son dönemde Batı’da ve Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de gençlerin normal dışı cinsel eğilimlere teşvik edildiği görülüyor. Sanal âlemde, çeşitli televizyon platformlarında, yazılı ve görsel medyada eşcinselliği sıradanlaştırışı hatta teşvik edici yayın ve paylaşımların sayısı arttı. Gençlik her taraftan kıskaç altına alınıyor. Küresel ölçekte büyük bir oyunla karşı karşıyayız. Bu oyunun kurucuları bütün dünyada aile müessesesini ifsat etme çabası içerisinde, insanlığa ahlaki bir çöküş yaşatıyorlar.” ifadeleri kullanıldı.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)