Kurucu Rektörümüzün Yeni Üsküdarlılara Mesajı Var!

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve ailelerine seslendi.

Sevgili öğrenciler ve çok değerli aileleri,

Öncelikle aramıza katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya üniversitemize hoş geldiniz demek istiyorum.

Üsküdar Üniversitesini 2011 yılında dünya standartlarının üstünde eğitim verme idealiyle kurarken en büyük hayalimiz, öğrencilerimize 21. yüzyılın becerileri, girişimcilik, yenilikçilik, işbirliği, ilişki yönetimi ve takım çalışmasının önemini öğretmekti. Aramıza katılan her yeni öğrencimize, iyi bir bilim insanı ve meslek profesyoneli olmak kadar yüksek insani değerlere sahip bireyler olmalarını da tavsiye ediyoruz. Bu değerleri “4 Temel İlkemiz” başlığı altında topladık: “Eleştirilebilirlik”, “özgürlükçülük”, “çoğulculuk” ve “katılımcılık”… Üniversitemize ilk adımı attığınız andan itibaren hayatınızın her alanında bu ilkeleri uygulamanızı bekliyoruz.

Ayrıca kişisel gelişiminize de büyük katkı sağlayacağına inandığımız “Üniversite Kültürü”, “Girişimcilik ve Proje Kültürü” ve “Pozitif Psikoloji ve İletişim Becerileri” gibi derslerimizi de ilgiyle takip etmenizi öneririm.

Üsküdar Üniversitesi yöneticileri ve akademisyenleri olarak sizlere kapımız her zaman açık olacak. Gelecek güzel günlere emin adımlarla ilerlemeniz için var gücümüzle çalışırken sizlerin de sunulan bu eğitim ve öğretim imkânlarını en iyi şekilde değerlendireceğinize olan inancımız tamdır.

Yeni eğitim hayatınızın size, ailenize, ülkemize ve insanlığa başta sağlık olmak üzere mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.


 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)