Üsküdar’da Fi-jital Eğitim başladı…

Üsküdar Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yıl Eğitim Öğretimine hayata geçirdiği “Fi-Jital Üniversite” kavramı ile yepyeni bir döneme adım attı. Öğrenciler okulun ilk gününde hem fiziki hem de dijital eğitiminden en efektif şekilde yararlandı.


Covid-19 tedbirleri eksiksiz uygulandı

Üsküdar Üniversitesinde güz yarıyılında eğitim fi-jital üniversite kavramına uygun şekilde hem yüz yüze, hem karma (hibrit) olarak sürdürülüyor.

Öğrenciler, tercihlerine göre, dersleri yüz yüze veya karma (hibrit) şekilde takip edebiliyor.

Dersi yüz yüze takip etmek için okula gelen öğrenciler için, Covid-19 dan korunma amacıyla alınan tedbirler üniversitenin tüm yerleşkelerinde uygulanıyor.

Eğitim öğretim yılının ilk gününde yüz yüze eğitimi tercih eden öğrencilerin yerleşke girişlerinde ateş ölçümü gerçekleştirildi.

Bilgilendirme çalışmaları, fiziki mesafe uyarıları ve hijyen noktaları gibi tüm önlemler eksiksiz şekilde uygulandı.

Yerleşkede yer alan derslikler, kütüphane ve yemekhane de aralıklı oturma düzeni uygulandı.

Prof. Dr. Tarhan’dan oryantasyon sürprizi

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da fi-jital eğitimin ilk gününde yerleşkeleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Güney Yerleşkede bulunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde de temaslarda bulunan Prof. Dr. Tarhan, bu sırada çevrimiçi olarak düzenlenen öğrenci oryantasyon programına da katılıp yeni Üsküdarlılara sürpriz yaptı. Prof. Dr. Tarhan, İTBF Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile öğrencileri selamladı.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)