201 Pozitif Psikoloji Uygulaması 2’nci kez basıldı!


İlk baskısı Üsküdar Üniversitesi Yayınları’ndan 2017 yılında çıkan “201 Pozitif Psikoloji Uygulaması” kitabı gösterilen yoğun ilgi üzerine 2’nci baskısı ile okuyucunun karşısına çıktı.


Hayatta karşılaştığımız zorluklarla başa çıkabilmenin en iyi yollarını göstermede rehber olan kitap, iyimser olma, farkındalık, güzel bir gelecek hayal etme, zamana değer verme, hedef belirleme, hayatın anlamını bulma, güçlü özelliklerini keşfetme gibi yöntemleri uygulamalı olarak anlatıyor.


Hollandalı Klinik Psikolog ve Uyuşmazlık Çözümü Uzmanı Dr. Fredrike Bannink, huzurlu ve mutlu yaşamın sırlarını okuyucularla paylaşıyor.


Son yıllarda önemi giderek daha çok anlaşılan “pozitif psikoloji” bireylerin olumsuz, eksik ve sorunlu yönlerinden çok olumlu özelliklerine, güçlü yanlarına ve erdemlerine odaklanan bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor.


“Hayatın zorluklarına rehber oluyor”


Üsküdar Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan “201 Pozitif Psikoloji Uygulamaları– Bireyler ve Toplumlarda İyi Oluşu Geliştirmek İçin” isimli kitap pozitif psikoloji uygulamalarından örnekler sunuyor.


Hollandalı Klinik Psikolog ve Uyuşmazlık Çözümü Uzmanı Dr. Fredrike Bannink tarafından kaleme alınan kitap, hayatta karşılaştığımız zorluklarla başa çıkabilmenin en iyi yollarını göstermede rehberlik yapıyor. Kitapta tavsiye edilen egzersizlerle her gün hayatımızda olan ama sıradanlıktan dolayı artık farkına varamadığımız faydalara dikkat çekiliyor.


İyimser olma, farkındalık, güzel bir gelecek hayal etme, zamana değer verme, hedef belirleme, hayatın anlamını bulma, güçlü özelliklerini keşfetme gibi yöntemleri gündeme getiren kitap huzurlu ve mutlu yaşamın sırlarını okuyucularla paylaşıyor.


Üsküdar Üniversitesi Yayınlarının 6’ıncı çalışması olan kitap Esra Kökkılıç tarafından Türkçe’ye çevrildi. Kitabın editörlüğünü Fatma Özten yaptı. Kapak-İç Tasarımı Muhammet Uzun’a ait kitap, okuyucuların yoğun ilgisi üzerine 2’nci baskısı ile raflardaki yerini aldı.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)